build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нова зграда на крим-техника - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нова зграда на крим-техника - Скопје
    Posted: 20-Dec-2019 at 23:06
од твитер

За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5359
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 21-Dec-2019 at 01:34
текнички
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Dec-2019 at 18:30
Не е објавена локацијата, но моја претпоставка е дека во склоп на комплексот на МВР на Водно.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Dec-2019 at 20:23

Пред 20-дена зад зградата на МВР околу баракиве беше извршена сеча на дрва,очигледно се спремал терен за градба на посочениот објектhttps://www.facebook.com/centarsakadadishe
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 25-Dec-2019 at 09:54
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот Зоран Заев ќе присуствуваат на означувањето на почеток на градба на новата зграда наменета за Одделот за крим техника вклучувајќи и форензички лаборатории за потребите на МВР.

Новата зграда ќе се гради во кругот на Министерството за внатрешни работи, позади зграда 1.


https://civilmedia.mk/pochetok-na-gradba-na-novata-zgrada-za-oddelot-za-krim-tehnika-pri-mvr/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 25-Dec-2019 at 16:56
https://www.facebook.com/mvr.gov.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-Mar-2020 at 13:08
Originally posted by stef4o

https://www.facebook.com/mvr.gov.mkВеќе е направен ископ за новиот објект...(04.03.2020г)

https://www.facebook.com/gamagradba.mk/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 28-Oct-2020 at 17:35
малку ретроактивно од јуни па до септември 2020

најново од крајот на септемвриhttps://www.facebook.com/Sujo-Trejd-

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 11-Nov-2020 at 10:40
Рендерите

https://eurovia.mk/works/new-laboratory-of-forensic-medicine-criminology/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 26-Mar-2021 at 08:11
28.02.2021

14.03.2021https://www.facebook.com/Sujo-Trejd
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 25-Nov-2021 at 18:13
Ја завршиле зградава се расчистува теренот во околинатаhttps://www.facebook.com/Sujo-Trejd-1718652121729711
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14958
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 01-Apr-2022 at 17:23
Постари фотки од 2021

https://www.facebook.com/ASFIX-101888401946602/
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.