build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Хотел во Визбегово - Ателје Проектинг
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел во Визбегово - Ателје Проектинг

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Хотел во Визбегово - Ателје Проектинг
    Posted: 01-Oct-2019 at 13:28
Atelje Proekting,за хотелов пишува дека веќе е во градба локација Скопје

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 01-Oct-2019 at 17:56
Хотел ли е, аеродромска зграда ли е
За сè има вторпат
Back to Top
gorazd View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 521
  Quote gorazd Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 01-Oct-2019 at 18:32magistralen pat M3 Blace  http://www.ateljeproekting.mk/portfolio/hotelski-kompleks-vo-skopje/
  • Локација : Качанички пат, Скопје
  • Инвеститор : ДАБАР дооел
  • Квадратура : 14 500m²
  • Статус : во реализација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Oct-2019 at 21:10

Da da sega mi tekna koja e lokacijata,pretpostavuvav deka e vo Vizbegovo duri i go vidov objektot vo gradba e no prvenstveno pomisliv deka e nekoj deloven objekt no ni na kraj pamet deka ke bide hotel.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 05-Oct-2019 at 20:09
Да имавме доста паметни политичари, до сега таму ќе имаше ИКЕА, 3 хотели, 2 болници, трговски, автопат, брз воз, деловен центар...
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 05-Oct-2019 at 20:39
Личи на хотел-казино.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 09-Oct-2019 at 07:32

Еве уште неколку рендери од хотелов+видео презентација на проектот...

....
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 13-Oct-2019 at 15:41
Originally posted by stef4o


Еве уште неколку рендери од хотелов+видео презентација на проектот...
Ми се чини дека градбава е овој проект. Пред два дена се возев со велосипед по патов и сликнав.Edited by Џоле - 13-Oct-2019 at 15:42
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 23-Mar-2020 at 11:55
Originally posted by stef4o

Atelje Proekting,за хотелов пишува дека веќе е во градба локација СкопјеЛокација: индустриска зона ВизбеговоЗа сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 23-Mar-2020 at 13:14
Не сум доволно стручен да кажам дали стилот е „кич“ или не, но прилично интересен проект за нашиве простори
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 03-Jun-2020 at 16:00
Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 03-Jun-2020 at 16:09
Интересно. Кај Петровец или Аеродром Бразда, па и населба Аеродром добро би дошол аеродромидов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1761
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 03-Jun-2020 at 16:59
Поминав пред некој ден го видов. Блискоста со Стенковец дава за право човек да се замисли да не е констролна кула! Личи на аеродромска зграда.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 03-Jun-2020 at 17:20
И хоризонталниот дел, особено левата половина, потсеќа на терминал.
Врвот на кулата веројатно ќе биде (ротирачки) ресторан?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-Jun-2020 at 17:23
Најјако ќе биде ако го пренаменат во џамија
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 26-Jun-2020 at 16:21
Originally posted by stef4o

Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON/
https://www.facebook.com/GOIVABETON
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14148
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 14-Aug-2020 at 23:52
Originally posted by stef4o

Во Визбегово


За сè има вторпат
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1761
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 15-Aug-2020 at 00:28
Терминална зграда на аеродром Стенковец.   
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 15-Sep-2020 at 13:58
Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 29-Oct-2020 at 14:48
Во Визбегово

https://www.facebook.com/GOIVABETON
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.