build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел под Кале ГМ Инвест

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 749
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Oct-2021 at 09:16
„Хотел“ под кале.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13895
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 21-Oct-2021 at 09:58
Состојба од септември 2021 г.

DSC07056 by Inge Colijn, on Flickr

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 13055
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Nov-2021 at 11:04
октомври 4, 2014

Алсат- М: Љубчо Георгиевски ќе гради хотел во барок под Кале

Актуелниот претседател на ВМРО-Народна Партија Љубчо Георгиевски е инвеститор на планираниот нов хотел во барок под Кале- со ваква информација излезе телевизијата Алсат-М, обелоденувајќи детали за фирмата ХМ Инвест Груп која победи на аукцијата за добивање на парцелата под Кале. Оваа фирма понуди по 44 евра за еден метар квадратен.

Според документите од Централниот регистар, фирмата купувач ГМ Инвест Груп од Струмица е во целосна сопственост на друга струмичка компанија- АМГ ЕДИЛХА.

ЕДИЛХА пак, според тековната состојба, е компанија основана и во сопственост на физичко лице од с. Секирник, Босилово, но има и содружник- фирмата ВИП Проект од Скопје, пишува телевизијата.

Компанијата од главниот град, патем поседува две третини од вкупниот влог во ЕДИЛХА, а и на нејзината интернет страна се вели дека струмичката е нивна фирма-ќерка.

Сопственик на ВИП Проект пак, е физичкото лице Љубчо Георгиевски, чиј матичен број кореспондира со денот, месецот, годината и местото на раѓање на поранешниот премиер, пишува Алсат.

АЛСАТ М уште завчера побарала изјава од фирмата која победи на јавното наддавање, а вчера побарале изјава и од Љубчо Георгиевски за планираната инвестиција, но се уште Георгиевски не се појавува во јавноста.

https://novatv.mk/alsat-m-ljubcho-georgievski-kje-gradi-hotel-vo-barok-pod-kale/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.