build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хипериум

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Poll Question: Оценка
Poll Choice Votes Poll Statistics
6 [10.53%]
14 [24.56%]
19 [33.33%]
8 [14.04%]
3 [5.26%]
1 [1.75%]
1 [1.75%]
1 [1.75%]
0 [0.00%]
4 [7.02%]
You can not vote in this poll
Total votes: 57   Average: 7.51

Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 21-Feb-2011 at 22:15
Originally posted by Cloverstack


Може, но мислам дека таков преседан не би бил добар, ниту пак може да се спроведува како пракса во слични случаи затоа што каде би ја поставиле границата за тоа што би претставувало вандализирање на некоја анкета, особено без податок за тоа на кого ваквото однесување му е навика? Мислам подобро ќе биде да се воведе јавност во анкетите. Инаку се губи цел резон од нивното спроведување, без разлика дали тоа би било поради самото вандализирање или пак субјективен упад на слепо ради спречување на вандализмите.


Со ризик да звучам како да сакам да си играме собрание, ќе речам дека ако има консензус меѓу нас да се избрише тогаш може да биде избришан Ве разбирам и тебе и lslcrew, ама вакви гомнарии може треба се елиминираат со тоа што гласањето ќе биде јавно (ако е можно значи да се види кој како гласал), или пак еднаш мислам споменавме за ресетирање на анкетите поради разликите во логиката на оценувањето (пред да се одлучиме дека 10 и 9 се за извонредни објекти) па може и тоа.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 26-May-2013 at 16:19


фотографија: Јаков Ѓ.

Edited by Џоле - 26-May-2013 at 16:19
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 10-Sep-2014 at 17:29
Од пред некој ден...

DSC05307 by george k. 1981, on Flickr

DSC05308 by george k. 1981, on FlickrEdited by Џоле - 10-Sep-2014 at 17:30
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 10-Sep-2014 at 18:04
Пристојно изгледаат зградите од десната страна на првата фотографија. Не би било лошо да имаме малку подобри фотографии. Ако не се лажам овие згради имаа доста проблеми да се легализират, или грешам???
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 10-Sep-2014 at 18:08
Бидејќи сум добар, ќе ти ја исполнам желбата Фотките се од пред некој ден. Таму никна цел нов блок, а уште се градат 2-3 нови згради.

DSC05306 by george k. 1981, on Flickr

DSC05309 by george k. 1981, on Flickr

DSC05310 by george k. 1981, on Flickr

Еве една во изградба:

DSC05311 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 10-Sep-2014 at 18:09
За сè има вторпат
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 10-Sep-2014 at 19:16
Благодарам Џоле што исполнуваш желби
Првата зграда во кафено бела комбинација ми се допаѓа многу. Втората не е лоша, третата е на граница. Последната е кокошарник со се онаа која се гледа во позадина.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 10-Sep-2014 at 20:27
Ова е зад електро?Многу се променило
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 10-Sep-2014 at 20:36
Originally posted by gjoko

Ова е зад електро?Многу се променило


Во тој ред само подоле а и пред него на самата улица.

Edited by jyvation - 10-Sep-2014 at 20:38
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 06-Aug-2017 at 13:35

Објектов повторно смени сопственост

Скопје, Августt 03, 2017 – Инвеститорот во недвижности “Grawe Real Estate Group“ во целост ја презеде сопственоста врз Хипериум Бизнис Центарот во Скопје. FORTON, како партнер на CUSHMAN&WAKEFIELD за Македонија, го водеше процесот на продажба, претставувајќи го продавачот, Centrice Real estate GmbH.


http://build.mk/grawe-real-estate-group-ja-prezede-sopstvenosta-vrz-hiperium-biznis-tsentar-vo-skopje-makedonija/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.