build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Проблем со диви паркинзи во Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 27-Dec-2021 at 17:54
Откако ги тргнаа тарабите до недоградената зграда/фасада на Пелагонија си го фатија местото за бесплатен паркингод твитер
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 403
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 05-Jan-2022 at 03:37
Ужас невиден у центар на град, споен со ужасот од незавршената фасада кој трае веќе цела деценија

Патем, има ли било каква најава дека конечно ќе се заврши оваа историска фасада ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 05-Jan-2022 at 08:13
Немам ништо слушнато но градов е екстремно забатален последниве години во поглед на диви паркинзи,депонии,нерегулирани напуштени објекти,кучиња скитници итн.
Не е само до финансии него едноставно службите не си ја вршат работата,нема казни кога на Рекорд стигна да е вака што останува во други делови од градот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 28-Jan-2022 at 18:03
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1772
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 28-Jan-2022 at 18:34
ДА се телепортираш сега назад у 2015-та и да ти рече некој дека така ќе изгледа тревникот ќе помислиш дека некој глупости збори. Ова е отприлика судбината и на другите останати тревници меѓу згради во Скопје. Треба итна сурова акција, пајак сите коли, трева и столбчиња и назад во првобитна состојба.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 09-Apr-2022 at 13:39
Кај ФФМ во Ново Лисиче(од фб)Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.189 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.