build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Интервјуа, Дебати, Кампањи

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Интервјуа, Дебати, Кампањи
    Posted: 27-Feb-2021 at 12:20
Ќе отворам една посебна тема, зашто неможам да најдам најсоодветна за постирање медиумски гостувања на градоначалници (сегашни, поранешни, идни).

Пошто форумов не нуди embed видеа од фејсбук, само од youtube, еве ќе постирам линк од денешното гостување на Петре Шилегов на Канал77.

https://www.facebook.com/Kanal77/videos/4363956170300160
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 27-Feb-2021 at 12:23
Едно соочување од 2019та на крајот, пред година-и-пол од прилика...

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 27-Feb-2021 at 12:23
Декември 2020 - Топ Тема на Телма
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 27-Feb-2021 at 12:24
Коце (не е актуелен градоначалник за време на интервјуто), ама се осврнуваат на градски теми...декември 2020

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 27-Feb-2021 at 12:27
Интервју со Шилегов, ноември 2020

Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Feb-2021 at 12:28
Канал5 на тема Универзална сала и останати градски теми
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 27-Feb-2021 at 12:30
2017 i 2018
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 27-Feb-2021 at 12:31
Дебата Шилегов и Тимчо Муцунски
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 27-Feb-2021 at 12:34
oktomvri 2019
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 27-Feb-2021 at 12:38
ноември 2020
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Feb-2021 at 12:41
Шилегов и Владимир Нелоски
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1763
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Feb-2021 at 12:47
Ако не биде Коце старо-нов противкандидат на Шилегов за Град Скопје, тогаш ќе биде еден од двајцава Муцунски или Нелоски, тоа се/и/или биле шпекулации. Двајцата може да идат да се сокријат и со таков потег на ВМРО само на тацна ја предаваат функцијата. Затоа се битни двеве соочувања со двајцата каде се брукаат пред искусниот Шилегов. На прв поглед изгледа глупаво од негова страна дека прифатил да дебатира со небитни ликови, ама на крајот исходот е дека јавно на телевизија ги "вакцинирал" да неможат никогаш во иднина да се заразат со функцијата "градоначалник". На крај ќе остане изгледа Коце единствцен легитимен противкандидат. За жал немаат партииве многу ликови кои јавноста ги поистоветува со градските урбани прашања, да ги коментираат често, да се познати по некој решен проблем, или па зашто да не и тука со нас да дебатираат. Па ни Шилегов не беше така познат по градски прашања кога го кандидираа.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.