build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

FC Shkupi Footbal Academy

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15042
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: FC Shkupi Footbal Academy
    Posted: 10-Mar-2021 at 18:04
Прволигашот Шкупи го презентираше планот за изградба на ултра модерен спортски центар, академија за млади која ќе помогне во развојот на младите фудбалери.

Во планот е изградба на модерни фудбалски игралишта. Спортскиот центар ќе биде со големина од 20 илјади метри квадратни, а ќе се наоѓа во скопската населба Бутел. Покрај фудбалски терени, дел од комплексот ќе бидат и терени за тенис и кошарка.https://ekipa.mk/shkupi-ke-gradi-moderen-sportski-tsentar-video/
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.