build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Porta Superium-Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 28-Jun-2022 at 20:58
Имаш купено стан од Порта?
< 2nd world >
Back to Top
Residence2022 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Jun-2022
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Residence2022 Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 28-Jun-2022 at 21:08
Да, ама на дечкото би му препорачал стварно да си оди порта аеродром или двете резиденс и да начека некој што има стан таму и да се консултира. Да не испадне дека јас нешто ги хејтам порта и слично. Затоа стварно нека најаде некој што има купено стан посебно резиденс и нека збори со нив како сме третирани
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 29-Jun-2022 at 08:49
Имате проблеми во однос на комуникација со нив? квалитет? Или со рокови доцнат?
< 2nd world >
Back to Top
Leo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 02-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Leo Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 29-Jun-2022 at 09:06
Originally posted by Residence2022

Да, ама на дечкото би му препорачал стварно да си оди порта аеродром или двете резиденс и да начека некој што има стан таму и да се консултира. Да не испадне дека јас нешто ги хејтам порта и слично. Затоа стварно нека најаде некој што има купено стан посебно резиденс и нека збори со нив како сме третирани


па еве ти имаш стан таму , кажи си твое искуство
Back to Top
ronin View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 27-Jun-2022
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote ronin Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 01-Jul-2022 at 11:27
Originally posted by Leo

која е цената сега за м2 стан и за пркинг и дали е задолжителен?


Последно што зборував на телефон не ми спомнаа за задолжителен паркинг, во текот на наредна недела имам состанок со Порта инжинеринг за финална понуда. Имено, цената за со отворен поглед e 1400 евра/метар квадратен, , а за затворен поглед (кон друга зграда, внатрешност на комплексот) 1350 евра/метар квадратен, барем за становите за кои што прашав (~40тина квадрати).


Edited by ronin - 01-Jul-2022 at 11:33
Back to Top
Residence2022 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Jun-2022
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Residence2022 Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 01-Jul-2022 at 17:06
Со среќа!!!
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 971
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 01-Jul-2022 at 23:41
Друже, или пушти некое видео да видиме или доста со ова анти епп. Досадно е ова веќе со нови профили и по други форуми. Или па си многу загреан за Порта па сакаш да им срушиш цена за м2
Back to Top
Residence2022 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Jun-2022
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Residence2022 Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 02-Jul-2022 at 08:03
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 971
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 02-Jul-2022 at 14:59
И? Што е проблемот? На поголем дел од сликиве (ако воопшто се од ојбектот), не гледам нешто спорно, освен непедантна работа. Моли се да не ти протекува од сосед над тебе или да не можеш во гаража да влезеш од вода или лош проект (ако воопшто си купил стан), како што е во над 50% нови објекти на почеток.

Да слушнеме информации: каде си купил, кога, што прекршиле од договорот, кога си се вселил (ќе се вселиш), колку ви е гарентен рок... Да бев на твое место ќутенката и ќе продадев одма, ама очигледно си имаш некоја друга агенда.
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 11-Jul-2022 at 14:29
Има некој инфо зграда 2 дали е почната да се гради?
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15992
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 14-Jul-2022 at 12:17
Originally posted by builder-ot

Има некој инфо зграда 2 дали е почната да се гради?


Мислам не е почната уште.Една денешнаEdited by stef4o - 14-Jul-2022 at 12:18
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15992
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 20-Jul-2022 at 12:25
Carpe diem
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 185
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 12-Aug-2022 at 09:55
Абе не ги видов на рендеро тие белите џамој шо ги стајле на првио ѕид   
Се гледат дека ќе се држат до рендеро
Back to Top
definitx View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 12-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 5
  Quote definitx Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 12-Aug-2022 at 21:04
Кои бели џамој ?
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 185
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 13-Aug-2022 at 09:16
Набрзина помина другаро со колата ама ако убо видов бела пвц спремаат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15992
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 16-Aug-2022 at 11:56
Денешни

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15992
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 24-Aug-2022 at 17:10
Најголемиот објект што го градат Стојчески и Александар Ивановскиhttps://prizma.mk/od-inspektor-do-krupen-gradezhnik/
Carpe diem
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 185
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #158 Posted: 24-Aug-2022 at 18:41
Циглите на зградиве во споредба со оние од Дајмонд или кај Ист Гејт зградите....се шо требит да знајте за македонските градежни компании.
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 64
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #159 Posted: 24-Aug-2022 at 20:44
Originally posted by Vire

Циглите на зградиве во споредба со оние од Дајмонд или кај Ист Гејт зградите....се шо требит да знајте за македонските градежни компании.


Не ти ја разбирам поентата? Кои цигли? Што е проблемот?
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15992
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #160 Posted: 09-Sep-2022 at 11:22
ДенешниCarpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.