build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Porta Superium-Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Porta Superium-Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gorgimar View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 29-May-2024
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote gorgimar Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 29-May-2024 at 21:08
Toa што го видов пред некој ден е почнати се со фасадата на зграда 3, фасадата на зграда 4 е речиси готова и работат исто и на фасадата на зграда 1. За до каде се внатре немам информации.

Активно го рекламираат деловниот простор:

од фб:
⚠️ А Класа Деловен Простор во ПОРТА СУПЕРИУМ
👉 Во потрага сте по нови деловни простории
👉 Нудиме А Класа деловни простории, обезбедени со:
- Греење и ладење преку VRV system од производителот Midea VR6 series VRV двоцевен систем.
- Вентилација според Европските ISO 1 стандарди, преку вентилациони единици MIA Japan со 90% рекуперација и HEPA H13 филтер.
- Електрична инсталација со 6А класа на кабел.
- Можност за приклучок на Агрегат.
- Обезбеден приватен паркинг простор на ниво -1.
- Катна висина на деловен простор Н=3,60м.
- Флексибилност во внатрешниот распоред. Можност за индивидуален распоред.
- Пристапот до деловниот простор е засебен, преку 4 комуникациски јадра опремени со по два лифта и контроен пулт, наменети само за деловниот простор.
- Во Комплексот се протегаат различни содржини, угостителски локали, супер маркет, услужни простории, како и заеднички дел- кровна тераса за релаксација и дружба, наменета само за деловните простории.Back to Top
gorgimar View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 29-May-2024
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote gorgimar Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 04-Jun-2024 at 07:06
Постои ли некоја теорија да се запазат роковите? Барем зграда 4 да биде готова до септември?
Back to Top
teaskp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Jun-2024
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote teaskp Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 09-Jun-2024 at 21:41
Викаат дека ќе биде пуштена во септември и вака од надвор изгледа направена ама не ми е јасно од толку многу станови во комплексов ниеден ли нема слики од внатре да видиме до каде им е работата.

И ако е во септември рокот за предавање како што велат, кога би можело да се влезе внатре?
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Online
Posts: 108
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 10-Jun-2024 at 09:33
Како ќе ја пуштат ако деловниот простор не е среден? Тоа не ми е јасно..

Дали тоа ти е информација директно од Порта или?
< 2nd world >
Back to Top
lady332 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 21-Nov-2023
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote lady332 Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 10-Jun-2024 at 17:30
Ke vi bide ispraten email od strana na Porta koga bi mozhele da se vidat stanovite, a za zgrada 4 rekoa posle godishnite odmori ( posle septemvri )
Back to Top
teaskp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Jun-2024
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote teaskp Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 14-Jun-2024 at 07:59
Почнати се со редење на скелиња на деловниот простор од страната на зграда 4 исто така и од задната страна на зграда 2. Конечно некоја активност и кај деловниот. Да видиме како ќе испадне фасадата.

Originally posted by builder-ot

Како ќе ја пуштат ако деловниот простор не е среден? Тоа не ми е јасно..

Дали тоа ти е информација директно од Порта или?

Па самиот рок на комлексот за деловниот простор од старт е првата половина на 2025 год.

Јас не се разбирам многу али претпоставувам ќе ја направат ете фасадата и ќе направат некој пристап за до влезот на зградите и потоа ќе си продолжат со работа на деловниот. Секако има лифтови кои што се само за зградите.

Нека пише некој што разбира повеќе за ова.
Back to Top
teaskp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 09-Jun-2024
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote teaskp Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 19-Jun-2024 at 09:36
https://www.facebook.com/reel/1245883979708434

Видео од Super-Skele, фирмата која што поставува скелиља. Може да се види од видеото до каде е барем таа страна на зграда 4, а и на зграда 1.
Back to Top
kikopp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 27-Jun-2024
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote kikopp Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 27-Jun-2024 at 13:30
Zdravo, im se isplati li da docnat tolku so rokot, so ogled na toa deka vo dogovorot stoi deka ke isplakjaat penali od 0,01% na den od cenata na stanot a stanuva zbor za poveke od 560 stanovi. Ako voopsto isplakjaat.

Dali isti takvi dogovori pravat i za delovnite prostorii?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 04-Jul-2024 at 10:16
04.07.2024

Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.189 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.