build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Golden Art Entrada-Гази Баба
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Golden Art Entrada-Гази Баба

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Golden Art Entrada-Гази Баба
    Posted: 12-Aug-2021 at 09:14
Ви го претставуваме Golden Art Entrada, првиот од нашите долгонајавувани објекти на нови локации во Скопје!

За нашите клиенти кои се во потрага по нов дом во помал станбен објект на локација која е фреквентна, но во исто време и мирна, со лесен пристап до влезот на Скопје од источна страна – ја одбравме општината Гази Баба.

Становите во објектот ќе бидат распоредени во два влеза, од кои првиот има приземје со деловен простор + 5 ката + поткровје, а вториот има приземје + 4 ката + поткровје. Објектот ќе нуди домови со квадратури од 26,6m2 до 61,2m2.

За станарите ќе бидат достапни паркинг места во 2 подземни нивоа.http://www.goldenart.mk/nov-objekt-vo-nashata-ponuda-vi-go-pretstavuvame-objektot-golden-art-entrada/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Aug-2021 at 09:19
Дел од распоредите на станови,рендери сеуште немалокациски веројатно на овој дел се мислиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Aug-2021 at 08:48
Ова е парцелата на која ќе се гради новиот објект

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 25-Aug-2021 at 10:34
Bлез 1: приземје + 5 ката + поткровје
Влез 2: приземје + 4 ката + поткровје
Број на станови: 34 во 2 влеза
Површини на станови: 26,6 до 61,2m²
Почеток на градба: август 2021

Започнавме со ископ за поставување на темелите на објектот.http://www.goldenart.mk/entrada
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 28-Aug-2021 at 16:28
Денешни,не приметив табла/рендер барем не од страна на булеваротBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Sep-2021 at 16:42
Рендери сеуште нема но на овој приказ може во позадина да се види дел од објектотhttp://www.goldenart.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 02-Sep-2021 at 15:35
Армирање и бетонирање на темелни стопиhttp://www.goldenart.mk/entrada/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 10-Sep-2021 at 10:09
Golden Art - Entrada (09 09 2021)http://www.goldenart.mk/entrada/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 16-Sep-2021 at 10:42
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.081 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.