build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: 4° Golden Art-Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

4° Golden Art-Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 17-Nov-2021 at 16:16
Продолжуваат со ископhttp://www.goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-4/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 26-Nov-2021 at 11:21
Ископ, армирање и припрема за бетонирање на темели.

http://www.goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-4/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 07-Dec-2021 at 17:51
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 08-Dec-2021 at 14:41
Денес го поставувале камен темелникотhttps://www.facebook.com/GoldenArtMKD
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 11-Dec-2021 at 12:55
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 13-Dec-2021 at 17:57
Излезен е каталогот со станови за овој проект,плус има и рендери од зградите

линк до целиот каталог кој е на 248 страни

http://www.goldenart.mk/wp-content/uploads/2021/12/Katalog-4-stepeni-kompleten_compressed_1639171091.pdf
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 16-Dec-2021 at 18:42
Шаловање на столбови, шаловање на платно и бетонирање од кота -5.20 до кота -4.60.http://www.goldenart.mk/dnevnikot-na-edna-zgrada-4/
Back to Top
Aowek View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 22-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote Aowek Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 16-Dec-2021 at 20:03
Убав погле ќе имаат тие што не се на булевар право во млин на Жито Лукс. Каде се нема да лупнат зграда веќе.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 17-Dec-2021 at 09:58
Рендер од целиот комплексhttp://www.goldenart.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14152
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 17-Dec-2021 at 10:17
Фино изгледа, ама локацијата е ужас.
За сè има вторпат
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 388
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 17-Dec-2021 at 15:51
На рендер сѐ изгледа фино, ама на крај по сите кратења на трошоци ваму-таму, а веројатно и незадоволителната изведба на градежниците, излегува ужасно. Апсолутно сум сигурен дека нема да бидат вака разиграни катовите како на рендерот, вакво нешто досега не е изведено кај нас, а сме го виделе на рендери повеќе пати, но секогаш на крај добиваме една обична кутија.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14152
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 17-Dec-2021 at 16:29
Имаш право, но Голден Арт се една од ретките фирми што се придржуваат до рендерите, барем во најголема мера.
За сè има вторпат
Back to Top
Aowek View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 22-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 37
  Quote Aowek Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 17-Dec-2021 at 16:51
Како брзо работат секоја чест. Споредено со Бауер кој не мрда зградата кај поликлиниката убер споро
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 18-Dec-2021 at 17:54
Еве уште еден рендерПатем ако ги споредиме објектите на ГА вон Стар Аеродром(кои се прилично унифицирани во однос на изгледот однадвор) сите други згради делуваат доста солидно особено онаа во Карпош 2,Урбан Гарден па еве и овој комплекс не би требало да разочара во поглед на изведбата.
Сепак многу се оди на масивност,премногу големи ламели и многу станови во влез но таков е трендот кај поголем број компании.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 20-Jan-2022 at 13:58
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4009
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 20-Jan-2022 at 18:40
Штета, ова требаше да се гради некаде кај народна банка не овде.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 20-Jan-2022 at 22:12
Originally posted by my Macedonia

Штета, ова требаше да се гради некаде кај народна банка не овде.


Штета е за тој дел за кој веќе изгледа е доцна а можеше многу убаво да се уреди и воедначи и со катност и со поквалитетни згради.
Back to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 24-Jan-2022 at 02:40
10 kata na ova stratesko mesto do mlin.
E ova moze samo kaj nas. Pa uste 10 kata nacukal.

Bas me interesira koj izdal dozvola za ova.
Dali e toa ajdukot Zlatko Marin ili ovoj sega.

Mislam deka tuka za nad 4kata treba da ima krivicna odgovornost.

Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 359
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 24-Jan-2022 at 09:12
Ako dobro go razbiram DUPot, mlinot voopsto ne treba da e tamu. I ima logika da ne e vo sred naselba, samo sto kaj nas kuznae dali nekogas ke go srusat, dislociraat i slicno. Pogledot na stanovite od zadnata strana ke bide uzasen...
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 462
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 24-Jan-2022 at 10:06
Originally posted by stef4ohttps://www.facebook.com/GoldenArtMKD


Да се „кладиме“ дека оваа „разиграна“ форма ќе ја добијат со фасадата, т.е. стиропорот?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.