build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Гротекс градба/ Компанија Велкоски
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Гротекс градба/ Компанија Велкоски

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14157
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #141 Posted: 13-Feb-2022 at 16:09
Овие од Твинс зградите веќе никогаш нема да видат сонце. Иако има околу 10 м растојание, сепак е премалку, зашто ориентацијата е таква што новата зграда го блокира речиси цело дневно сонце на становите чии прозорци гледаат во тој правец.

За сè има вторпат
Back to Top
lacaboom View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote lacaboom Quote  Post ReplyReply #142 Posted: 13-Feb-2022 at 21:00
Колку пари е м2 во објектов на Илинденска?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #143 Posted: 14-Feb-2022 at 10:26
Originally posted by lacaboom

Колку пари е м2 во објектов на Илинденска?


1450 eur m2
Back to Top
lacaboom View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2021
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote lacaboom Quote  Post ReplyReply #144 Posted: 15-Feb-2022 at 22:03
Што се деси со цениве... А некој искуство/слушнал од друг за Гротекс градба?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #145 Posted: 18-Feb-2022 at 18:12
Ариа Лукс Резиденс-Илинденскаhttps://www.instagram.com/stories/neti_bau/2776362863738176435/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #146 Posted: 19-Feb-2022 at 14:22
Денес се бетонира темелна на некоја од ламелитеhttps://www.instagram.com/stories/neti_bau/2776944487392365729/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #147 Posted: 19-Feb-2022 at 15:17
Извадоци од видеоhttps://www.instagram.com/neti_bau/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #148 Posted: 19-Feb-2022 at 18:16
изворно од твитер

----

Еве вака се гради во Карпош во 2022година.
Си купил стан во Елена Лука пред 2 години по 1400е квадрат и денес никнува на 5 метри од твојата тераса бетонско џудовиште, врева до бескрај и за време на викенд, прашина, шут, камиони паркирани на булевар, кал по цела улица.Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 913
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #149 Posted: 19-Feb-2022 at 20:10
Уште кога почна со градба ЕЛ таков беше ДУП-от. Некој ако дал 1400 или ќе даде 1400 за новава зграда нема што да плаче, негова одлука.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #150 Posted: 20-Feb-2022 at 18:00
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #151 Posted: 21-Feb-2022 at 18:05
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #152 Posted: 21-Feb-2022 at 18:29
Станбено-Деловен Објект АриаЛуксhttps://www.facebook.com/942965109207427/videos/314617097325019
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #153 Posted: 26-Feb-2022 at 17:55


https://www.facebook.com/photo?fbid=10159553448943766&set=pcb.5105142062874468
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #154 Posted: 26-Apr-2022 at 17:13
Originally posted by stef4oОд напредокот со објектот во Автокоманда

https://www.facebook.com/konkrit.ko
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #155 Posted: 08-May-2022 at 13:14
Проектирање на градежно конструктивен дел за Станбено - деловна зграда.
Катност: 2По+Пр+8 ката.
Бруто површина: 13500м2.
Локација: Автокоманда, Скопје.https://www.facebook.com/vorteksgradba/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #156 Posted: 18-May-2022 at 14:07
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #157 Posted: 20-May-2022 at 10:11
Originally posted by stef4o

Денешниhttps://www.facebook.com/konkrit55
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15034
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #158 Posted: 23-May-2022 at 17:12
Originally posted by stef4ohttps://www.facebook.com/konkrit.ko


Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.