build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: БИСИ
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

БИСИ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 13>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: БИСИ
    Posted: 06-Feb-2014 at 15:23
Зад поликлиника Идадија...


DSC02784 by george k. 1981, on Flickr


DSC02785 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 30-Oct-2014 at 20:38
Во близина на поликлиника Млин Балкан (Центар)

DSC05992 by george k. 1981, on Flickr

DSC05993 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 31-Oct-2014 at 11:39
Originally posted by Џоле

Во близина на поликлиника Млин Балкан (Центар)

DSC05992 by george k. 1981, on Flickr

DSC05993 by george k. 1981, on FlickrКолку смрди зградава на криминал, далеку е повисока од сите во околината. со оглед на тоа кој е инвеститорот ништо не би ми чудело...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 04-Mar-2017 at 20:16
Во најава...

Комплексот БИСИ КАРПОШ е на ТОП локација во населбата Тафталиџе 1. На 50 метри од City Mall , на улица Лондонска бб.
https://www.facebook.com/PremiumBuildingSkopje/
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Aug-2017 at 12:21
БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 14-Aug-2017 at 13:04
Не беше тука едно Тедико?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 14-Aug-2017 at 14:06
Originally posted by stef4o

БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна


Originally posted by гитардемон

Не беше тука едно Тедико?


Беше Тедико, па Гранап. Ми се чини дека зградава е премасивна за тука.

Edited by Џоле - 14-Aug-2017 at 14:07
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 14-Aug-2017 at 14:40
I jas mislam deka e pregolema no gledam deka vo okolina ima nekolku niski kuki i trafiki koi veruvam deka naskoro ke prerasnat vo zgradi so slicna golemina na ovaa. Inaku ne izgleda loso na renderite,se nadevam deka ke ispadne taka.
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 14-Aug-2017 at 15:01
За жал овие делови од Тафталиџе последниве неколку години ги снаоѓа истата судбина што го снајде Дебар Маало.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 12-Mar-2018 at 19:49
БИСИ-Карпош(фотката е од нивниот фб профил и е постара отприлика кон крајот на февруари денес сигурно се некој кат погоре)

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 13-Mar-2018 at 18:09
Е така се прави пристап за подземна гаража!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 24-Mar-2018 at 18:09
БИСИ во Карпош-превземено од нивниот фб профил

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 14-Apr-2018 at 08:26
Ул.Лондонска(од фејсбук)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 19-Apr-2018 at 13:22
Еве една засебна нишка за овој проект кој од пред неколку месеци се гради во Карпош на ул.Лондонска,неколку рендери и фотки превземни од фб за почеток а кога некој од модераторите ќе има повеќе време нека ги префрли од општата нишка сите оние фотки и коментари поврзани со овој комплекс.

Денешна состојба-превземено од нивната фб странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-May-2018 at 07:02
Превземено од фб,патем знае ли некој што се работи на ул.Лондонска веќе долго време е хаотична

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-May-2018 at 14:08
Од нивниот фб профил
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 28-May-2018 at 08:18
Превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 01-Jun-2018 at 18:06
Од нивната фб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 02-Jul-2018 at 13:11
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20177
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 16-Aug-2018 at 15:05
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 13>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.