build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Elena Luka Home
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Home

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 84
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 19-Mar-2024 at 06:43
Оваа Мелоди најавена е 3 години, тек сега почнува. Дур се изгради уште 3.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 30-Mar-2024 at 19:05
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 03-Apr-2024 at 18:22
Originally posted by stef4o

Рендери од проектот Футура 2

https://elenalukahome.com/portfolio/futura-2/


Од бетонирање на темелна на ламела 1

https://www.facebook.com/elenalukahome
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 20-Apr-2024 at 14:41
Конект 5 + Мичурин,се привршува со фасадата

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 02-May-2024 at 12:40
Connect 5 +,завршена е јужната и половина од источнат странаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 02-May-2024 at 18:17
Работните активности на градилиште на објектот MELODY, ги продолжуваме со бетонирање на лентовидни темели, според сите стандарди со системско решение.https://www.facebook.com/elenalukahome/videos/404446022472209
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 27-May-2024 at 18:59
ELENA LUKA HOME го промовираше ексклузивниот станбено-деловен комплекс FUTURA – репер за премиум домување

Реномираниот бренд во градежната индустрија, ELENA LUKA HOME ексклузивно го промовираше премиум станбено-деловниот комплекс FUTURА – репер за највисоките стандарди во современото домување, на вчерашната Конференција за комерцијални недвижности во Скопје.

ELENA LUKA HOME која како Златен спонзор го поддржа и му даде посебна вредност на настанот, прикажа светско ниво на презентација преку која стручната и пошироката јавност се запознаа со визионерскиот проект FUTURA Complex што претставува врвна архитектура која квалитетот на живот го става во фокус.

Навистина сум горда што ELENA LUKA HOME како компанија, а воедно и FUTURA Complex како капитален проект, се вистински репрезент на светските стандарди во градежништвото. Дека сме доследни на нашата визија да го предводиме пазарот со прогресивни идеи, прикажавме и со нашата иновативна видео-презентација преку која јавноста детално ја запознавме со FUTURA – концептот кој ги обединува сите квалитети на современото, урбаното и модерното домување.

FUTURA Complex – репер за премиум домување по светски стандарди

Со секој детално планиран сегмент во создавањето на FUTURA Complex, ELENA LUKA HOME ги потврдува своите бескомпромисни заложби со кои овој станбено-деловен комплекс е репер за премиум домување.

FUTURA Complex е новиот модерен архитектонски печат на Скопје, лоциран во општина Кисела Вода, на најфрекфентниот булевар „Борис Трајковски“, на само неколку минути пешачење од центарот на Скопје, сместен во опкружување со развиена социјална инфраструктура и со сите капацитети што ги задоволуваат потребите на современиот човек

Со површина од 47.668м2 FUTURA вклучува четири станбено-деловни објекти со 382 станбени единици, кои се со различна типологија и со квадратури од 35м2 до 88м2. Современиот дизајн на секоја станбена единица се фокусира на креирање на простори кои се удобни, функционални и прилагодливи според потребите на корисниците.

Се карактеризираат со висок степен на опременост и на финализација со естетски избалансирани материјали и елемeнти кои се одлична подлога и подржуваат различни стилови на ентериерно уредување.

Вградени се висококвалитетни материјали и елементи со високи перформанси од реномирани производители, а како резултат на тоа, сите објекти во комплексот се одликуваат со одлична звучна изолација, енергетска ефикасност, пријатна микро клима и убав релаксирачки амбиент.

Комплексот располага со атрактивен деловен простор со површина од 3.171м2 којшто може да биде реорганизиран и поделен според потребите и деловната стратегија на различни бизнис дејности. Секоја од деловните единици е со ултра модерен дизајн и со пространи излози што создаваат впечатлив визуелен идентитет и дополнително го привлекуваат вниманието на клиентите, на најфрекфентниот булевар „Борис Трајковски“.

Станарите на FUTURA Complex ќе уживаат во сопствената зелена оаза позиционирана во средишното јадро на комплексот. Паркот со јавна површина од 800м2 ќе биде нивното идеално место за заеднички дружби, социјализација и рекреација, а со тоа значително ќе биде подобрен и квалитетот на живеење на индивидуално и колективно ниво.

https://biznisinfo.mk/elena-luka-home-go-promovirashe-ekskluzivniot-stanbeno-deloven-kompleks-futura-reper-za-premium-domuvane/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 27-May-2024 at 19:02
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 29-May-2024 at 18:20
Originally posted by stef4o

FUTURA 2od fb

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 01-Jun-2024 at 13:57
Originally posted by stef4o

Работата на градилиштето на објектот MELODYhttps://www.facebook.com/elenalukahome
https://www.facebook.com/elenalukahome/videos/3701198970208422
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 01-Jun-2024 at 14:29
Денешни

Футура 1

Просторот каде треба во Г облик да се издигне Футура 2Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 07-Jun-2024 at 19:13
MELODY -осветување на камен темелник 05.06.2024

https://www.facebook.com/elenalukahome
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 14-Jun-2024 at 18:29
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 20-Jun-2024 at 18:00
C5+ и од источната страна се привршува со фасадатаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 24-Jun-2024 at 11:25
Originally posted by stef4o

Работата на градилиштето на објектот MELODY

Изминатата недела се работеше на фaза: Бетонирање на столбови и платна на -3 подземно ниво.https://www.facebook.com/photo?fbid=862910952530987&set=pcb.862912242530858
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 07-Jul-2024 at 09:01
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.