build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Home

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 18>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Jan-2018 at 15:15
imase be, taa na fijat. samo sto togas imase i politika umeshano
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 05-Jan-2018 at 16:50
Originally posted by xnx

imase be, taa na fijat. samo sto togas imase i politika umeshano


Не, тоа беше инспирирано од политика. Јас велам краен продукт од едно криминално работење наспроти континуирана граѓанска реакција против урбаната мафија да биде рушење на еден таков објект. Знаете, она систем на принуда како алатка на државата да важи и за оние што вршат урбанистички злочин.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 05-Jan-2018 at 17:56
Што стана со чудовиштето на Настел во Тафталиџе?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 05-Jan-2018 at 18:12
Se gradi,bez nikakov problem. Patem postavete krance na niskava.

Edited by stef4o - 05-Jan-2018 at 22:17
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 07-Jan-2018 at 20:08
Мислам дека не е страшно ако се направат згради покрај самиот булевар. Нешто као тампон помеѓу сообр. (кој треба да се зголеми со изградба на мостот-овите) и евентуалниот парк.
Најинтересно ќе биде кога станарите на оваа зграда ќе се бунтуваат против изградбата на мостот.   
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 18-Jan-2018 at 13:31
Еве уште неколку,дел се мои а дел се превземениBack to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1742
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 31-Jan-2018 at 18:00
Елена Лука Хоме - Бизнис Хоме.Edited by Obedineta Makedonija - 31-Jan-2018 at 18:02
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 02-Feb-2018 at 13:12
Од нивната фејсбук страна

Back to Top
Bugi View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 12-Oct-2011
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Bugi Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 23-Feb-2018 at 18:53
Дали некој има информација за цената на становите?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 23-Feb-2018 at 20:06


Најдобро е да се јавиш на телефонскиот број што е прикажан погоре, така ќе дознаеш директно од нив.
За сè има вторпат
Back to Top
Glava View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 08-Sep-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote Glava Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 25-Feb-2018 at 13:16
Originally posted by BOJAN

Originally posted by xnx

imase be, taa na fijat. samo sto togas imase i politika umeshano


Не, тоа беше инспирирано од политика. Јас велам краен продукт од едно криминално работење наспроти континуирана граѓанска реакција против урбаната мафија да биде рушење на еден таков објект. Знаете, она систем на принуда како алатка на државата да важи и за оние што вршат урбанистички злочин.


Рушење на зграда не инспирирано од политички мотиви во Македонија ниту имало ниту ќе има за жал.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 04-Mar-2018 at 11:36
Еве една денешна-излегле над земја

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1742
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 05-Mar-2018 at 21:08
Од пред 10тина дена е сликата.
Edited by Obedineta Makedonija - 05-Mar-2018 at 21:10
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 18-Mar-2018 at 11:42
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 20-Apr-2018 at 18:27
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 16-May-2018 at 13:09
Превземено од фб страната на Елена Лука Хоум

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 30-May-2018 at 07:23
Фотките се од почетокот на мај -превземени од фејсбукBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 08-Jul-2018 at 16:07
Денешни фотки. Ова е од задната страна.Предна страна.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 10-Sep-2018 at 18:51
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 23-Sep-2018 at 12:28
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 18>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.379 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.