build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Home

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 18>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 08-Oct-2018 at 18:27
Елена Лука најавуваат нова зграда, Connect 5, некаде во Мичурин, според рендеров.Edited by stef4o - 07-Apr-2022 at 15:47
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 08-Oct-2018 at 18:45

Јес да живеам у Мичурин ама незнам која е локацијава

Претпоставувам за оваа парцела се работи,можеби грешамBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 10-Oct-2018 at 19:06
Би можело засебно да го следиме реализирањето на овој проект.Сепак станува збор за нешто помодерно од она веќе изграденото во населбава.Иако сметам дека во иднина просторот полека ќе ја доживее судибната на Стар Аеродром само не со девет туку со седумкатници кои се прилично долги и масивни.

Еве го изгледот

Локацијата е следна
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 12-Oct-2018 at 17:55
Уште по некој приказ од изгледот на новиот објект и потврда за локацијата.Би требало да содржи 100-тина станбени единици.Сеуште нема инфо кога би требало да отпочне реализацијата.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 17-Oct-2018 at 13:10
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
На локацијава бараката се' уште стои.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 18-Oct-2018 at 00:23
што бладаат овие, каква црна поврзаност со природата?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 18-Oct-2018 at 05:51

Ni mene ne mi se jasni,na prostorot kade treba da gradat ima 10-tina drva koi sekako ke bidat iseceni.Patem stanuva zbor za dosta masivna zgrada so 100-tina stanovi.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 18-Oct-2018 at 06:41
Може некој да го објасни името на зградата и која е идејата?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 18-Oct-2018 at 10:32
За името на зградата, еве:
http://elenalukahome.com/project/connect-5/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 18-Oct-2018 at 13:34
Веќе се работи на фасадата на една од зградите

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 20-Oct-2018 at 10:15
Еве што треба да се руши за реализација на проектот.Станува збор за една прилично долга двоспратна барака како и неколку помали гаражи.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 09-Nov-2018 at 19:05
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 21-Nov-2018 at 19:16
Реализацијата на проектов уште не е започната,еве еден рендер со уште повеќе зеленило

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 23-Nov-2018 at 13:10
Веќе се донесени бетонски парчиња за оградување на просторот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 16-Dec-2018 at 12:05
Денес

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 28-Dec-2018 at 12:23
Од едната страна почнале да ја прават фасадата и изгледа исто како на рендерите. Фоткава е од утринава.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 12-Jan-2019 at 14:40
За сè има вторпат
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 1365
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 12-Jan-2019 at 15:43
Реално, ако го изгради најавениот парк тука градоначалникот на Карпош, тогаш зградиве ќе си бидат на ептен одлична локација, бидејќи во моментов не се баш.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 07-Feb-2019 at 08:26
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 18>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.174 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.