build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Луна Корпорација
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Луна Корпорација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 14151617>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1762
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 20-Nov-2021 at 13:30
Му фали хуманост, и не само него, туку и на скоро све што се гради во Скопје. Само кај ЕастГејт зградите ќе бидат нормални од све што се гр(а)ди сега во Скопје.

Еве еден интересен пример од Подгорица:


Има и од Виена нешто уште поинтересно, ама да не претерувам сега, иако е сосема легитимно да бараме како граѓани да се дигне нивото и во тој правец малку.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 22-Nov-2021 at 08:17
Originally posted by Џоле

Зградава дефинитивно ги надмина моите скромни очекувања, во живо изгледа уште поубаво. Можеби еден од навистина ретките примери кога изведбата излегува подобра од рендерот (го има некаде во задните страници на оваа тема). За тие што не знаат, се наоѓа во Дебар Маало
Ако споредиме со рендерот навистина изгледа подобро иста е ситуацијата и со објектот во Капиштец што го имаат градено.Една од ретките фирми која вади подобри објекти во реалност отколку на рендери.За разлика од овој проект на ул.Козара каде сепак рендерот многу се разликува од реалната ситуацијаhttps://www.facebook.com/lunakorporacija.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 22-Nov-2021 at 13:24
Уште неколку денешни фотки од објектот во Ново Маало

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 27-Nov-2021 at 16:02
од објектот на ул.Козара во Капиштец,кој им бил меѓу првите проекти пред 7-8 години и можеби еден од најдобрите што се изградиле во Капиштец пред да се случи оваа инвазија што ја има последниве 2-3 години во тој делhttps://lunakorporacija.mk/?mies_portfolio=kozara-exterior-look
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 29-Nov-2021 at 13:58
Од задната страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 02-Dec-2021 at 12:37
од фбBack to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 06-Dec-2021 at 17:20
Originally posted by user8642

Му фали хуманост, и не само него, туку и на скоро све што се гради во Скопје. Само кај ЕастГејт зградите ќе бидат нормални од све што се гр(а)ди сега во Скопје.

Еве еден интересен пример од Подгорица:


Има и од Виена нешто уште поинтересно, ама да не претерувам сега, иако е сосема легитимно да бараме како граѓани да се дигне нивото и во тој правец малку.


Што има хумано тука, ова е (г)Настел х2.
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 06-Dec-2021 at 17:41
Јас мислев дека е цинично напишано, видеово не соодветствува на коментарот. Настел x 4
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 30-Dec-2021 at 13:45
На најгорниот кат од деловната вертикала имаат поставено некакво зеленило

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 09-Jan-2022 at 14:26
1450 евра м2,за поглед или кон прометен булевар или директ под оџак од некоја куќарка а пола и повеќе од маалово се грее на што стигне навечер има страшно тежок мирис
Урбанизацијата оди преспоро на секои 2-3 години се почнува по една зградаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 23-Jan-2022 at 15:30
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 24-Jan-2022 at 17:51
Северната страна од деловната вертикалаhttps://www.facebook.com/lunakorporacija.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #313 Posted: 27-Jan-2022 at 11:57
Неколку денешни

На зградава многу рано почнаа да ставаат зеленило по балконите но тоа мислам дека ќе биде само кај деловната вертикала на станбениот дел лево нема ништо.
Според планот се очекува април годинава да биде вселиваСо другата зграда на ул.Битолска веќе се до приземјеBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14152
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #314 Posted: 23-Feb-2022 at 18:47
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #315 Posted: 14-Mar-2022 at 11:05
Во саботата извршија демонтажа на кранотhttps://www.facebook.com/KRAN-KO-298791592456
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14152
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #316 Posted: 14-Mar-2022 at 17:34
Од страната на булеварот ставиле фасадна тула, ама некако чудно испаднало, не знам колку може да се види на фоткава:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #317 Posted: 14-Mar-2022 at 17:53
Originally posted by Џоле

Од страната на булеварот ставиле фасадна тула, ама некако чудно испаднало, не знам колку може да се види на фоткава:


Има фасадна тула и на средина од источната фасада но некако не доаѓа до израз поради прилично темните бои што ги избрале за фасада.
Би требало наскоро да ги тргнат сите скелиња па ќе се види подобро.
Carpe diem
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #318 Posted: 14-Mar-2022 at 18:29
lookwise, деловнипт дел испадна добро, штета што е хаотично нагрден со станбениот дел
и да го повториме најголемиот проблем на објектов, габаритот и поставеноста на објектот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #319 Posted: 17-Mar-2022 at 14:06
Денешни од нивниот втор објект во Ново Маало на ул.Битолска

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14991
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #320 Posted: 23-Mar-2022 at 18:03
Денешни од источната страна,можеби е еден од објектите кој има најмногу зеленило од сите досега најавувани гардени и резиденси низ градот.Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 14151617>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.