build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Луна Корпорација
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Луна Корпорација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #381 Posted: 13-Jan-2024 at 15:24
13.01.2024Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15129
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #382 Posted: 13-Jan-2024 at 16:35
Редок случај кога изведбата е подобра од рендерот
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #383 Posted: 28-Jan-2024 at 14:49
Originally posted by stef4o28.01.2024

Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15129
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #384 Posted: 05-Mar-2024 at 18:45


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #385 Posted: 26-Mar-2024 at 19:19
Денешни

Се привршува и со источната фасада а приземјето се застаклува веројатно ќе има деловни локали иако на рендерот не делуваше такаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #386 Posted: 04-Apr-2024 at 18:19
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15129
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #387 Posted: 26-May-2024 at 15:39
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #388 Posted: 01-Jun-2024 at 14:33
од пред некој денCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #389 Posted: 01-Jun-2024 at 18:47
од инстаграм

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #390 Posted: 16-Jun-2024 at 14:01
Неколку денешни,се средува партерот и пристапите кон подземните гаражи.

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #391 Posted: 19-Jun-2024 at 18:13
Од источната страна,фасадата делува многу убаво изведена.Сепак веќе 3,5 години се гради објектов што чинам е доста долго за една 6 катницаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #392 Posted: 28-Jun-2024 at 18:11
Originally posted by stef4oВо однос на инфраструктурата,за потребите за оваа зграда што сега ја почнаа со тараби ја затворија ул.Истарска која очигледно според деталниот веќе нема да постои во форма во која досега ја знаеме.Како што гледам во планот предвидено е истата да се помести кон Олимписки поточно да биде залепена до памптракот и да земе дел од дворот на базенот но каде потоа дали предвиделе рушење на Феријален Дом и да се спои на раскрсница со ул.Пролет/бул.Крушевска Република ако некогаш биде...

Еве еден преглед на ситуацијата(со црно означена зградата во изградба,со жолто предвидената траса за улицата)Денес отпочна реализацијата на ул.Истарска според новиот план пред се за потребите на зградата на Луна,поточно ќе се помести улицата кон Олимписки базен и за таа цел рано утрово почнаа со сеча на дрва.
Еве неколку фотки од теренсите овие дрва ќе бидат исечени за новата улицакон бул.Кочо Рацин- за пристап кон подземните гаражиCarpe diem
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #393 Posted: 29-Jun-2024 at 15:49
.Previous

Не верувам дека ќе ја пробијат оваа улица, само ќе направат пристап до подземната гаража за зградата на Луна. Јасно се гледа дека понатаму трасата минува низ куќите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #394 Posted: 13-Jul-2024 at 19:10
Линк до дел од становите од 41 и 53 м2

https://propertyone.mk/stan/stan-vo-centar-41m2-ID11576A

https://propertyone.mk/stan/stan-vo-aerodrom-53m2-ID11574A

и неколку денешни фотки

Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.389 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.