build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Луна Корпорација
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Луна Корпорација

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 07-Apr-2022 at 17:39
Денешни фотки,фасадата е целосно завршена.Ми се допаѓа делот со фасадната тула
Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 913
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 07-Apr-2022 at 21:10
Дури подобра е во живо. Паметен избор на бои, светла фасада тука се упропастува од смог за 2 месеца.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 08-Apr-2022 at 09:54
Деловниот дел е застарен, ама станбениот изгледа одлично Cheers
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 28-Apr-2022 at 08:28
Неколку вчерашни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 01-May-2022 at 14:44
Денешни од објектот на ул.БитолскаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15014
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 12-May-2022 at 12:53
Успешната приказна на ВФП Фонд Менаџмент продолжува

Основен принцип на работење на ВФП Фонд Менаџмент АД Скопје е градење доверба меѓу Друштвото и инвеститорите. Во текот на осумте години присутност на македонскиот пазар, ваквиот начин на работење го направи ВФП Фонд Менаџмент едно од најпрепознатливите друштва за управување со отворени и затворени инвестициски фондови, кое голем број инвеститори го сметаат за најсигурен партнер за остварување на своите финансиски цели.

Успешната работа доведе до сериозен раст на Друштвото, што резултираше со зголемување на тимот и проширување на обемот на услугите. Со тоа и потребата за нов и функционален деловен простор стана неизбежна, па во изминатиот период компанијата активно работеше на наоѓање на нова локација која ќе ги задоволи потребите на Друштвото, но и ќе биде во склад со новите трендови и начини на работа. Со цел да одговори на новите потреби, ВФП Фонд Менаџмент, заедно со другите две компании од ВФП Групацијата, ВФП АД Осигурително брокерско друштво и ВФП Плус Консалтинг ДОО, склучи договор со Луна Корпорација за купување на деловен простор во центарот на Скопје. Се работи за модерен деловен простор, од околу 1000 м2, кој е дизајниран да понуди максимално добри услови за брзо, ефикасно и соодветно опслужување на инвеститорите.

„Како што расте нашиот обем на работа и бројот и потребите на нашите инвеститори, расте и нашиот тим од портфолио и риск менаџери, аналитичари, лица за односи со инвеститори и усогласеност со законски прописи, поради што во наредниот период работењето ќе го префрлиме на новата локација каде добиваме нов, модерен и функционален простор за работа. Во новите простории ќе имаме перфектни услови да продолжиме со квалитетна услуга за нашите инвеститори, но и да понудиме нови, софистицирани инвестициски продукти. Инвестицијата во ново седиште на нашата компанија е и доказ за исклучителната посветеност на ВФП групацијата на македонскиот пазар и сериозните намери овде долгорочно да продолжиме да ја градиме веќе препознатливата успешна приказна на ВФП во целиот регион.“– Петар Андреевски, Главен извршен директор на ВФП Фонд Менаџмент.

Успешното работење на Друштвото на македонскиот пазар се должи на 30 годишното професионалното искуство и австриското know-how на WVP Group, како и на високиот квалитет на кадарот кој е дел од компанијата во Македонија. ВФП групацијатa е основана во 1985 година во Грац, Австрија и работи во полето на напредни финансиски услуги. Приказната пак, на WVP Group во Македонија започнува во 2005 година преку Осигурително брокерското Друштво ВФП АД Скопје. Денес, покрај осигурителното брокерско друштво, постојат и успешно фукнционираат ВФП Фонд Менаџмент АД Скопје и ВФП Плус Консалтинг ДОО.

Заклучно со 30.04.2022, ВФП Фонд Менаџмент има вкупно 93 милиони евра под управување, 6200 инвеститори во фондовите, 33% пазарно учество, а ВФП Премиум Инвест е најголемиот акциски фонд во Македонија со преку 38 милиони еврапод управување.

https://faktor.mk/uspeshnata-prikazna-na-vfp-fond-menadzment-prodolzuva
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.