build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Fine Holding
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Fine Holding

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 455
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #601 Posted: 08-Aug-2022 at 14:59
Руски человејник Laugh
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #602 Posted: 12-Aug-2022 at 11:56
Cosmos Render by Fine Holding 2021https://fine.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #603 Posted: 05-Sep-2022 at 17:45
od fb 27.08.2022Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #604 Posted: 15-Sep-2022 at 11:25
Денес

Carpe diem
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4047
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #605 Posted: 15-Sep-2022 at 13:29
Дури социалните станови изгедаат поубаво.
Back to Top
makedamnsure View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 30-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote makedamnsure Quote  Post ReplyReply #606 Posted: 15-Sep-2022 at 14:18
Значи да не знаев дека оваа е нова зграда во Скопје ќе мислев дека е бруталистичка градба во Русија или Белорусија изградена за време на СССР која добила освежена фасада и прозорци
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14553
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #607 Posted: 15-Sep-2022 at 15:33
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #608 Posted: 24-Sep-2022 at 14:14
бетонирања за гаражите(od fb)

Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14553
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #609 Posted: 24-Sep-2022 at 15:05
Денес возев точак наваму, па сликнав некоја фотка:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #610 Posted: 02-Nov-2022 at 18:05
сликано од мостот Михајло АпостолскиCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #611 Posted: 12-Dec-2022 at 18:14
Комплексот е во завршна фаза и ќе биде опкружен со зеленило, со низа поволности како маркети, градина, спа центар, фитнес, модерен rooftop бар, ресторани, продавници.
Цена: Од 1.100 до 1.190 евра/м2 и 7.200 евра гаражно место (цената е со вклучено ДДВ).

https://www.facebook.com/FineHolding/videos/445179700972376/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #612 Posted: 01-Jan-2023 at 12:01
od fbCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #613 Posted: 19-Jan-2023 at 17:59


https://www.vecer.press/среде-зима-во-вардар-мини-песочни-остр/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #614 Posted: 25-Feb-2023 at 15:00
Carpe diem
Back to Top
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 74
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #615 Posted: 25-Feb-2023 at 15:09
Нова почнаа?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #616 Posted: 25-Feb-2023 at 15:15
FINE HOLDING со нова инвестиција од 10 милиони евраСопствениците на компанијата Fine Holding денеска со поставување на камен темелник, започнаа со изградба на нов станбен објект во населбата Ќерамидница. Новата зграда која е инвестиција од 10 милиони евра е втор објект во рамки на комплексот „FINE PREMIUM LIVING“. Станува збор за градба од 7000м2 која исполнува високи стандарди во градежништвото за квалитет и удобност, со прекрасен поглед кон Водно, во непосредна близина на реката Вардар.

Комплексот „FINE PREMIUM LIVING“ во чии рамки започна да се гради вториот станбен објект, е нов тренд во архитектурата бидејќи се состои од сегменти и содржини за да се се задоволат потребите на членовите на едно современо семејство. Надвор од градскиот метеж, а сепак непосредно до центарот на Скопје, комплексот со своите станбени единици претставува урбано катче со целосна инфраструктура, модерно место кое ќе располага со супермаркети, градинки, продавници, простор за рекреација и уживање.

Во рамките на комплексот „FINE PREMIUM LIVING“ во завршна фаза се наоѓа првиот објект „Космос“, во кој досега се инвестирани 30 милиони евра. Дополнително, Fine Holding, во наредниот период предвидува да изгради уште 3 станбено-деловни објекти во овој дел од градот, односно во Ќерамидница.

Компанијата Fine Holding која годинава одбележува 20 години од своето постоење, се занимава со проектирање и изградба, продавање на станбени и изнајмување на деловни објекти, изградба и менаџирање на приватни студентски домови, како и угостителство. Основач на компанијата е семејството Цаноски со семејна традиција од областа на градежништвото и претприемништвото кое датира повеќе од 60 години на македонскиот, европскиот и интернационалниот пазар.

https://fokus.mk/fine-holding-so-nova-investitsija-od-10-milioni-evra/
Carpe diem
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 455
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #617 Posted: 25-Feb-2023 at 20:33
Не беше доволно грд објектов, па решија да му залепат уште еден до него.
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #618 Posted: 25-Feb-2023 at 21:32
Ова е тешка грдосија, за старт бојата е ужасна на фасадата, можеле да ја разиграат со различни бои малку. Ме асоцирира на пролив бојава..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 17244
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #619 Posted: 18-Mar-2023 at 17:56
od fb

Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 293031

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.