build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Зрачење од штекер
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Зрачење од штекер

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
vigreen View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 06-Dec-2021
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote vigreen Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Зрачење од штекер
    Posted: 14-Jan-2022 at 08:29
Дали воопшто постои некакво електромагнетно зрачење од штекер на кој што нема приклучено никаков уред? Ако има, дали може да се измери и која би била прифатлива граница која не предизвикува никакви ефекти по човекот?
Ова ме интересира заради тоа што постои штекер на 20 cm од главата на креветот.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.096 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.