build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Саник

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 16-Jun-2023 at 11:52
City ResidenceCarpe diem
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Online
Posts: 353
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 16-Jun-2023 at 12:19
Сендвич архитектчиња,каде бевте вие додека Саници,Хантерси,Трум Љумови го силуваја скупљанца ? Или овие од "добрите" се ?
Ова уште на рендеро смрдит на фабаница а штом е од Саник можам да замислам каква чкартојна ќе излезит во живо.Плус покрај главни железнички,метро,трамвај...станици се градит најпретставителна архитектура,а не вакви социјалки,ама со сендвич архитектчиња толку е.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 20-Jun-2023 at 13:20
Денешни од комплексот Риверсајд

InvictaCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 24-Jun-2023 at 12:25
Хестиа Резиденс(2020-2023) во Стар Аеродром периодов веќе е вселива,греењето е со инвертери
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 25-Aug-2023 at 12:37
Комплексов во Ќерамидница повторно стагнира со ова темпо дали и до 2030-та би го завршиле...

Оваа зграда веќе 2 години е во фаза карабина

и кај Инвикта немаше активности


Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 29-Sep-2023 at 12:02
Денешен апдејт од комплексот Риверсајд

Нема некоја голема промена освен демонтажа на крановите,само кај Инвикта има активност поврзана со ѕидарија

Аксиос

ИнвиктаПросторот каде треба да се изградат уште 2 згради а позади Инвикта треба да се гради и катна гаража
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 30-Sep-2023 at 13:19
Originally posted by stef4o

Проектот во Припор

https://reklama5.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 07-Oct-2023 at 17:08
Проектот во Припорhttps://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 13-Oct-2023 at 15:37
Originally posted by stef4o

City Residence

Подолг период нема некоја поголема промена,поставени се шипови и направен е мал ископ

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #210 Posted: 23-Oct-2023 at 11:29
Originally posted by stef4o

City Residencehttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #211 Posted: 19-Dec-2023 at 08:55
Некој што има купено станво Риверсајд ?

Како сте задоволни ?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #212 Posted: 11-Jan-2024 at 19:38
Originally posted by stef4o

Проектот во Припор

https://www.facebook.com/commerce/listing/395909899636512/?media_id=0&ref=share_attachment
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #213 Posted: 27-Jan-2024 at 18:28
27.01.2024

Riverside

Аксиос почнато е со фасадирање на еден дел

Инвикта...

Carpe diem
Back to Top
Go_go View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Feb-2024
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote Go_go Quote  Post ReplyReply #214 Posted: 02-Feb-2024 at 07:16
Дали мостот Михајло Апостолски ќе биде пуштен во употреба,и кога, односно за кога е планирана да се направи улицата пред зградите на Riverside
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #215 Posted: 16-Mar-2024 at 15:20
Originally posted by Go_go

Дали мостот Михајло Апостолски ќе биде пуштен во употреба,и кога, односно за кога е планирана да се направи улицата пред зградите на Riverside


Немам инфо,мостот веројатно ќе биде пуштен кога ќе се решат имотите низ Ќерамидница.Искрено не верувам дека претходно ќе ги пуштат краците кон Космос и Саник.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #216 Posted: 16-Mar-2024 at 15:33
Денешни фотки од комплексот Скопје Риверсајд

Поглед кон целиот комплексОбјект Аксиос

Објект Инвикта...

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #217 Posted: 13-Apr-2024 at 18:34
Originally posted by stef4o

Проектот во Припорhttps://reklama5.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #218 Posted: 23-Apr-2024 at 18:41
Hestia Residencehttps://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #219 Posted: 10-May-2024 at 18:39
Вчерашни од проектот City Residence,армирана е темелната и се испумпуваат подземни води

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #220 Posted: 11-May-2024 at 17:47
Денешни фотки од комплекс Riverside во Ќерамидница

Споредено со претходниот апдејт од 16.03.2024 нема некоја значителна промена

Објект Аксиос почнат мај 2021 + деловен објект(лепенката десно)Објект Инвикта

Просторот каде треба да се градат Аура и Лумера(плус катна гаража зад Инвикта)
Edited by stef4o - 11-May-2024 at 17:48
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.146 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.