build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Саник

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 13-Dec-2019 at 14:18
Во Тафталиџе на ул.Демир Трајко

https://www.facebook.com/sanikmkd/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 31-Dec-2019 at 14:50
На ул.Демир Трајко во Тафталиџе

https://www.facebook.com/sanikmkd/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Feb-2020 at 08:22
Quint Apartments-Тафталиџе

Саник со гордост ви го претставува станбениот комплекс Quint Apartments кој се наоѓа на ул. Демир Трајко бр.82 населба Тафталиџе, Скопје на само 500 метри оддалеченост од Булеварот “Партизански одреди”. При осмислувањето на севкупниот концепт, и при избор на лоикација се водевме од најчестите побарувања од нашите клиенти по однос на најпрактичните архитектонски решенија, беспрекорен квалитет на материјали, безбедност, енергетска ефикасност, мирно и зелено опкружување и лесна пристапност. Станбениот комплекс Quint Apartments го сочинуваат два објекта на пет ката, од кои 24 стана му припаѓаат на првиот и 23 на вториот објект.
Расположливата квадратура на станови е од 39 м2 до 80 м2.Комплексот располага со одлично осмислен паркинг простор, односно 56 паркинг места. Благодарение на минималистичкиот дизајн и уникатното внатрешно уредување на становите, идните станари ќе уживаат во просторноста и максимално искористениот простор на становите.Комфорот, стабилноста, безбедноста и долговечноста на објектите се гарантирани благодарени на примената на најквалитетните градежни материјали кои ги одбираме со многу внимание од најквалитетните производители.
Бидете единствени и уникатни во изборот на вашиот нов дом. Со изборот на нов дом создавате иднина и трајни вредности за генерациите после вас.

https://sanik.com.mk/

Edited by stef4o - 03-Feb-2020 at 08:23
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 203
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 05-Feb-2020 at 23:25
Originally posted by IN_MOTION

Влае до Александрија, ја срушија старата бензиска од маврово механизација. На оваа длабина како што гледам до сега не искочи вода. Во Чаир по Џон Кенеди после поштата има голема дупка за зграда и долe е полно со вода.
22.11.2019


Денешни (05.02.2020)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 06-Feb-2020 at 08:09

Дали имаш инфо кој ја гради оваа првава зграда,таа позади е на Саник а онаа десно е дел од Garden Inn Residence...?
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 203
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 11-Feb-2020 at 20:16
Originally posted by stef4o


Дали имаш инфо кој ја гради оваа првава зграда,таа позади е на Саник а онаа десно е дел од Garden Inn Residence...?


Да, таа десно е дел од Гарден ин, а како што гледам и оваа е од Саник.
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 203
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 11-Feb-2020 at 20:23


Нешто не ми штима рендеров, изгледа ова е само половина од зградата, а другата половина би требало да е кај камионот од Дади Компани. Најверојатно има некој проблем со земјиштето.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 11-Feb-2020 at 21:42
Definitivno se raboti za dve lameli sega ja gradat karabinata na ednata a za drugata ima verojatno nekakov problem so zemjisteto,nema logika da go delat procesot na gradba na etapi.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 09-Mar-2020 at 14:46
Quint Apartments-ул.Демир Трајко во Тафталиџе(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 07-Apr-2020 at 16:44
Quint Apartments-во Тафталиџе

https://www.facebook.com/sanikmkd/photos
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 11-May-2020 at 14:09
Originally posted by IN_MOTION

Originally posted by stef4o


Дали имаш инфо кој ја гради оваа првава зграда,таа позади е на Саник а онаа десно е дел од Garden Inn Residence...?


Да, таа десно е дел од Гарден ин, а како што гледам и оваа е од Саник.


Вероајтно Саник почнуваат за градба на втората ламела...(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 25-May-2020 at 14:16
Какви затки градат низ Тафталиџе,ова е на ул.Демир Трајко(двете згради десно се на Саник-Quint Apartments),а оваа карабината лево е скоро издигната

https://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 25-May-2020 at 14:24
Колкаво е растојанието меѓу трите згради?
Некој мора да одговара за ова.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 25-May-2020 at 14:30
Па отприлика метар,метар и пол,тука е проблематичен и самиот комплекс на Саник чии две згради се премногу блиску а плус овој со карабинава што никнува сега...
Тотално нехумани услови за живот...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 25-May-2020 at 14:33
Нели мора 6 метри по закон?
Има некој одговорен за ова? Кој го правел ДУП-от, кој го одобрил, кој дал решение од општина, кој е инвеститор, а кој купил стан? На сите да им се конфискува имотот и да се сруши ова, и секое друго ѓубре во градов.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 2021
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 25-May-2020 at 14:37
Поедини купци на стан неможе да бидат правно повикувани за ова што се случува. Неможе секој поединец у државава да ги знае правилата за урбанистичкото планирање. Сам ги наброја институциите пред купецот што дозволиле да се создаде овој имот, и што првенствено се одговорни да не се случува ова. Ако некој треба да сноси трошок тоа се институциите и инвеститорот, до тука завршува одговорноста.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 25-May-2020 at 14:43
Купил стан во зграда на еден метар од друга зграда. Не треба никакво познавање закони за тоа, само здрав разум треба. Изгледа преголемо барање во земја каде 2/3 од младите се функционално неписмени.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 457
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 25-May-2020 at 15:00
Zgradava sto se gradi na 1,5 metar od kompleksov na Sanik ja gradi zamislete, povtorno Sanik. Sanik e najprevarantska firma i toa mora se vo zatvor da zavrsat. Vo Vlae gradat zgrada koja blage veze nema so rendereot. Vo princip site zgradi nemaat veze so render ama da stavis na render francuski balkoni a vo realonst nikakvi naj ne kvalitetni prozorcinja e bruka...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 25-May-2020 at 15:31
Чудно,никаде ја немаат наведено како проект на нивниот сајт,изгледа магично никнала преку ноќ...патем многу се раширија Саник во последно време сега навалија и во Стар Аеродром да градат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 25-May-2020 at 16:07
Шо вика ДУП-от за Саник-Гомник?
Личат на типични преваранти; најарно да се национализираат и срушат.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.176 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.