build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Саник

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 29-May-2020 at 12:05
Мноштвото згради кои Саник експресно ги прават во Влае(близу комплексите Гарден Инн и Александрија) поточно на ул.Фјодор Достоевски.Овој дел за кратко време го претворија во големо градилиште...

https://www.facebook.com/groups/883203825068334/
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 29-May-2020 at 14:08
Саник, Хантерс... преваранти живи. Багер и одземање лиценца.

Атика, Стоун Дизајн, Хелена Мојсиќ и сл. да се ослободат од сите давачки кон државата.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 30-May-2020 at 08:53
Како да има таен натпревар кој да изгради погрозна зграда
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 30-May-2020 at 20:17
Се распраша некој новинар за зградите на Саник во Тафталиџе? Што вика општината, што вика инвеститорот, соседите, невладините? Башка три пати поблиску се од на рендерот, а некои чудаци ќе дадат 1.200 евра за квадрат.

Освен Буревесник, чијашто (не)релевантност е добро позната, ништо друго не видов.

SANIK
Urbanistički haos se slučuva vo site opštini vo Skopje. Večerva otvoram so VLAE, opština Gjorče Petrov, ulica ,,Fjodor Dostoevski,,, firma SANIK INŽENERING gradi na divo so dozvola za eden objekt a nadogradena serija zad legalniot. I taa dozvola so falinki, so ispravki, itn...
Slednite denovi prodolžuvam so VELJKO HRŠUM koj pravi ršum niz celo Skopje i okolina so INSPEKTOR PIŽULA pod miška i ,,koperativni,, što bivši što aktuelni gradonačalnici...
Zgradi se gradat, koruptika cveta, divi nadgradbi, nelegalizirani spratovi za da se namirat gladni funkcioneri so stanče, dve, potkrovje edno, dve, nekoj tri...

facebook.com

Edited by Staro Skopje - 30-May-2020 at 20:19
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 01-Jun-2020 at 16:06
Originally posted by stef4o

Мноштвото згради кои Саник експресно ги прават во Влае(близу комплексите Гарден Инн и Александрија) поточно на ул.Фјодор Достоевски.Овој дел за кратко време го претворија во големо градилиште...

https://www.facebook.com/groups/883203825068334/


Бидете дел од нашиот Allure Complex каде што урбаното живеење и квалитетот ќе бидат ваше секојдневие

https://www.facebook.com/sanikmkd/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 06-Jun-2020 at 14:09
Саник-Тафталиџе

https://www.facebook.com/UNI-DOORS
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 06-Jun-2020 at 14:19
Новиот проект на Саник Allure Complex(ул.АцоШопов-Влае)https://sanik.com.mk
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 06-Jun-2020 at 14:55
Ужас, ужас, ужас. И ова новово на Саник ќе биде некое ѓубре.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 05-Jul-2020 at 09:47
Трите згради наредени една до друга на Саник во Тафталиџе,гледам од страните спремни и за лепенки така да во овој дел уште којзнае колку маркички ќе направатhttps://www.facebook.com/UNIDOORS1/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 28-Sep-2020 at 17:25
Во Влае,компплексот Allure на Саник

https://www.facebook.com/Neti-Bau-dooel-Tetovo-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-Oct-2020 at 17:05
Уште неколку фотки од фб од зградата Allure на СаникBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 19-Oct-2020 at 07:32
Allure Complex Sanik-Влае(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 16-Nov-2020 at 14:47
Allure Complex Sanik Vlaehttps://www.facebook.com/magnumbild
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 26-Jan-2021 at 13:36
Во Припор,незнам за што станува збор најверојатно нешто станбено...

https://www.facebook.com/За-Расадник-на-можности-за-хуман-живот-во-Кисела-Вода-101461728384363
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 16-Feb-2021 at 10:30
С БЛОК
Повеќе детали НАСКОРО.https://www.facebook.com/sanikmkd
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 13-Mar-2021 at 16:06
Originally posted by stef4oнајава за нов проект на Саник наречен С-Блок некаде во Кисела Вода/Водноеве каде поточно во Кисела Вода сепак неможам точно да се ориентирам на Googlehttps://sanik.com.mk/wp-content/themes/sanik/S-BLOCK_PREVIEW_
Back to Top
lacaboom View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2021
Online Status: Offline
Posts: 7
  Quote lacaboom Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 23-Mar-2021 at 11:34
Здраво, дали некој знае нешто повеќе за градбата Quint на Саник во тафталиџе 2?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 23-Mar-2021 at 14:34
Originally posted by lacaboom

Здраво, дали некој знае нешто повеќе за градбата Quint на Саник во тафталиџе 2?


За квалитет неможам да ти кажам ама за концептот на комплексот можам да кажам дека според мене е лош бидејќи наредени се една до друга на 1,5м растојание.Во планот беа 2 згради ама некако протнаа уште едно мало зградиче скроз лево на извадокот од Google maps можеш да го видиш.А за квалитетот веројатно е во рамки на некој просек ништо посебно.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 26-Mar-2021 at 17:54
С-Блок Саник во Кисела Водаhttps://www.facebook.com/sanikmkd/videos/443845473506975
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 27-Mar-2021 at 18:30
Во Припор,нешто помасивно се гради веројатно станбен објект

09.03.2021денесhttps://www.facebook.com/Neti-Bau-dooel-Tetovo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.211 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.