build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Саник

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Саник
    Posted: 20-Apr-2018 at 18:28
Капиштец, спроти ТЦ Зебра

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 04-Nov-2018 at 15:16
Во Капиштец(спроти Зебра)-од фбEdited by stef4o - 07-Apr-2022 at 15:45
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-Dec-2018 at 17:05
Кај катна гаража Зебра. Зградава има полукружен облик, сличен на оној на Порта Аеродром, само има помал габарит.Edited by stef4o - 07-Apr-2022 at 15:42
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 30-Dec-2018 at 01:00
Може некој да ми каже што е форава уште незавршена фасада а веќе да се поставени клима уреди на скоро сите стана??...дали е резултат на криминалните структури што од градежната мафија наеднаш ги откупуваат сите станови или кое е објаснувањето?

Edited by kiriOK - 30-Dec-2018 at 01:00
Back to Top
anonimen View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Mar-2012
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote anonimen Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 30-Dec-2018 at 09:07
Investitorot dodava vrednost na stanot so toa sto gi prodava so gratis klima ured.

Edited by anonimen - 30-Dec-2018 at 09:07
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 22-Feb-2019 at 13:31
Во Ѓорче Петров близу бензиската на Лукоил нов станбен објект.Некако многу почнаа во тој дел да градат,ова е веројатно близу Еко населба Александрија и Гарден ин резиденс.(од фб)

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2692
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 22-Feb-2019 at 14:06
Originally posted by TENDOВеројатно аголницата десно од бензиската.

Ако урбанизмот испадне како на прикажаново, арно ќе биде.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 23-Apr-2019 at 16:10
Во Влае(од фб)

Edited by stef4o - 07-Apr-2022 at 16:45
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 09-Jun-2019 at 15:52
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 08-Jul-2019 at 16:45
Во Ѓорче петров,на ул.Ацо Шопов(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-Jul-2019 at 13:04
од фб
На ул.Ацо Шопов во Влае

Edited by stef4o - 09-Apr-2022 at 16:46
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 06-Aug-2019 at 15:49
Конечниот изглед на оваа зграда во Влае на ул.Ацо шопов(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 06-Aug-2019 at 16:56
Вторава верзија ми е подобра од првата.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 11-Aug-2019 at 11:00
Originally posted by stef4o

Конечниот изглед на оваа зграда во Влае на ул.Ацо шопов(од фб)


Од другата страна(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 20-Oct-2019 at 17:35
До комплексот Александрија во Влае

За сè има вторпат
Back to Top
IN_MOTION View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 203
  Quote IN_MOTION Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 14-Nov-2019 at 15:50
Влае до Александрија, ја срушија старата бензиска од маврово механизација. На оваа длабина како што гледам до сега не искочи вода. Во Чаир по Џон Кенеди после поштата има голема дупка за зграда и долe е полно со вода.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 14-Nov-2019 at 16:49

Што е предвидено да се гради на местото на Маврово механизација во Влае??
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 30-Nov-2019 at 19:01
Во Ѓорче Петров,на ул.Ацо Шоповhttp://eurovia.mk/works/residential-premise-sanik-aco-shopov/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 11-Dec-2019 at 19:38
Во Влае на ул.Ацо Шопов

https://www.facebook.com/sanikmkd/
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-Dec-2019 at 10:51
Fantasticna estetika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.