build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти Гевгелија и Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2599
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-Jun-2017 at 21:42
ко копија на Најново Лисиче да гледам.
Back to Top
shrink View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23-Oct-2014
Online Status: Offline
Posts: 24
  Quote shrink Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Jun-2017 at 03:01
Добро има ли некои правила колку зеленило треба да има на одреден простор кај што има згради, колку паркинг, колкав процент од страните за зградата да имаат малку повеќе простор од обично. Нема лгика вака една зграда, потполно од четирите страни да има четири згради на растојание од 5 - 6 метри. Ова што се случува во Скопје е тотално лудило. Па луѓево не е само да ги набуташ во згради. Без барем мала зелена површина околку зградата не би ни дозволил да се гради. Особено не на вакви места каде што се почнува се од почеток. Тотално лудило.
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 09-Jun-2017 at 05:11
Околу Струмица... новите згради се толку неинвентивни и грди, би кажал архитектите ни се слаби, но мислам дека главниот проблем се инвеститорите, луѓе стекнале богатство на сомнителен начин, без некое образование, блиски на локалната самоуправа итн, итн. Се работи за цела нова населба на местото на бившата касарна, се дигнаа станбените објекти а се уште нема ниту амбуланта, ниту градинка, ниту еден општествен објект во полза на населението. Улиците меѓу зградите се многу тесни, кога ќе се насели квартот проблемот со паркирањето ќе биде страшен. Се на се голема утка!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 20-Jun-2018 at 15:35
Гевгелија-Расадник(од фејсбук)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 29-Jun-2018 at 17:22
Нешто од Струмица(превземено од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 29-Sep-2018 at 13:32
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 16-Nov-2018 at 14:06
Во Струмица(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 02-Mar-2019 at 17:28
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 08-Jul-2019 at 13:28
Струмица(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 01-Aug-2019 at 10:19
Во Струмица(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 01-Oct-2019 at 13:27
Од Инстаграм

ГевгелијаEdited by stef4o - 18-Apr-2022 at 21:10
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 15-Oct-2019 at 15:19
Станбен комплекс Пелагонија-Струмицаzikol.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 28-Jan-2020 at 18:24
Населба Карпош-Струмицаhttps://www.facebook.com/planimetrika/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 13-Feb-2020 at 17:15
Во Гевгелија(од инстаграм)Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 533
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 07-Mar-2020 at 13:37

Во Струмица:

Edited by Théoden - 07-Mar-2020 at 13:37
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 19-Mar-2020 at 14:47
Подготовки за нова станбена зграда во Струмица...https://www.facebook.com/planimetrika/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 13-May-2020 at 16:59
Во Струмица

......https://www.facebook.com/elkomsr
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 24-May-2020 at 14:45
Во Струмицаhttps://www.facebook.com/planimetrika
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 27-Jun-2020 at 13:24
Во Струмица

https://www.facebook.com/planimetrika/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19674
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 14-Jul-2020 at 14:03
Во Струмица,можно е веќе да е во фаза на градбаhttps://krmzov-mr.mk/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.066 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.