build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени објекти Гевгелија и Струмица
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени објекти Гевгелија и Струмица

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 19-Apr-2023 at 17:32
Во тек е изградбата на нов станбен објект на бул. „Климент Охридски“ во Струмица, спроти ресторан Пиликатник.

https://www.facebook.com/unabuildingmk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 02-May-2023 at 07:14
Eagle Nest Apartment,веројатно во Струмицаhttps://www.facebook.com/Pesho.Engineering

Edited by stef4o - 02-May-2023 at 07:16
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 14-May-2023 at 14:15
ул. Борис Карпузов Гевгелија

https://reklama5.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 21-May-2023 at 14:15
Лоциран во населбата Карпош во Струмица
Comfort Residence располага со 47 стана со комфортен распоред за да го добиете максимумот од вашиот простор без да имате неискористени површини. Воедно за вашите потреби ги вклучивме и најсовремените технологии со што овозможивме да добиете паметен дом без да имате потреба да прилагодувате било што при вслеувањето .https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4681397
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 22-May-2023 at 17:50
Originally posted by stef4o

Во тек е изградбата на објектот на улица “Мара Минанова" - “Бејлик" во Струмица (спроти ресторан “Пиликатник”).

https://www.facebook.com/photo?fbid=707253604743743&set=pcb.707258898076547
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 26-Jun-2023 at 17:47
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 30-Jul-2023 at 17:08
Prodazba na novi 40 stanovi vo Gevgelija kaj poranesna kasarnahttps://reklama5.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 11-Aug-2023 at 15:36
Продажба на станови во Гевгелија, во напредна фаза на градба, готови до февруари 2024 година, со уреден Лист за предбележување, по промотивна цена од 800 евра за 1м2. Промоцијата важи до крајот на месец септември 2023 година.
Локација Моински пат (поранешна касарна).https://www.facebook.com/photo?fbid=670285571801407&set=pcb.670421251787839
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 25-Aug-2023 at 17:44
Објект Eagle Nest Apartment се наоѓа во близина на новата градинка во поранешната касарна-Струмицаhttps://www.facebook.com/Pesho.Engineering
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 10-Sep-2023 at 17:56
Downtown Investment Gevgelija

https://www.instagram.com/downtowninvestment/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 28-Sep-2023 at 17:39
од 01.03.2023

Почитувани,
Со големо задоволство Ви го претставуваме нашиот најнов проект, комплексот згради Карпош 2023
На вкупна површина од 5.500 м2, 160 различни станбени единици, со можност за нивно спојување во поголем стан, регулирано подземно и партерно паркирање, овој комплекс за прв пат нуди подрумски простории и е еден од ретките кој нуди целосно уживање и релаксација во сопствениот парк и пространо зеленило како и игра за најмалите во нивното детско катче, опремено со урбана, модерна и безбедна опрема за игра и дружење.
Се наоѓа во населба Карпош во Струмица, на тивка и чиста локација, веднаш до идниот кеј на река Струма

https://www.facebook.com/profile.php?id=100067494864231
Carpe diem
Back to Top
Philiptheboy View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 17-May-2023
Location: Strumica
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote Philiptheboy Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 12-Oct-2023 at 18:10
Interesno mi e sto pola i poveke od zgradite koi se gradat vo karpos naselba strumica ne se mix use toest, barem prizemjeto da bea nekoi marketi ili prodavnici. I plus na poveketo od renderite pred da se pocne so gradenje imaat ubavi fasadi so mmix od poveke matrijali, no koga ke se zavrsi zgradata ili barem koga e vo zavrsna faza se primeka deka ovie "materijali" se samo gips karton izbojan vo bojata na toj materijal, primer zgradata manhattan vo karpos i mnogu drugi, isto taka vo planot manhattan trebalo da ima bazen na krovot no sega e obicen krov, isto e i so mnogu drugi zgradio za koi se poznava deka se gradeni za profit od investorite na koi mnogu ne im e gajle za izgledot na zgradata. Malce mi e zal sto vakov "building boom" se iskoristuva tolku loso i ja pravi naselbata karpos da izgleda cudno i "out of space". Licno mislenje e ovaa no ima i mnogu zalbi od stanarite na novite zgradi deka terasite se mnogu blisku i deka nemaat privatonost i isto deka zvucnata izolacija na stanovite e mnogu losa. Mislam deka ovaa naselba imase potencijal da izgleda mnogu poubavo ako se drzea do orginalnite planovi i ako gi napravija sgradite mix use. I smetam deka fali javen prostor vo ovaa naselba kako na primer nekoj park ili igraliste. Sepak ovaa e licno mislenje ama na mene karpos uopste ne mi se dopagja kako se gradi
Damn we messed up we gotta go bald
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 18-Nov-2023 at 17:50
Гевгелија

https://reklama5.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 23-Feb-2024 at 18:44
Новоградбите на местото на касарната во Струмица-од фб

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 26-Feb-2024 at 19:57
Започна Со Градба Нов Квалитетен Станбен Објект Во СтрумицаВо Струмица неодамна започна со градба нова станбена зграда која ќе има 55 станбени единици на одлична локација наспроти Пиликатник. Зградата ќе се гради со нависоки стандарди на квалитетно домување, каде немате простор за никаков сомнеж, зошто е тоа така? Во темелната основа на минусните нивоа има веќе поставено висококвалитетна хидроизолација која е најзначаен момент во градењето на еден квалитетен станбен објект.

Овој станбен објект за домување има уште многу позитивни работи кои се предност за избор на вашиот нов дом, како на пример: термо и звучна изолација од познати производители, врати и прозори саламандер, блиндор влезна врата, опремена бања со сите елементи и така натаму.https://we4home.mk/zapocna-so-gradba-nov-kvaliteten-stanben-objekt-strumica/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 26-Feb-2024 at 20:00
Originally posted by stef4o

Гевгелијаhttps://reklama5.mk/


https://www.facebook.com/photo/?fbid=314238978311042&set=pcb.314239064977700
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 22-Mar-2024 at 19:42
И во Гевгелија доста згради се градат последниве неколку години//////////////////

https://www.facebook.com/profile.php?id=100071471694876

Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15034
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 29-Mar-2024 at 00:15
Originally posted by stef4o

Downtown Investment Gevgelija

https://www.instagram.com/downtowninvestment/


На фоткава може да се види дел од фасадата (Гевгелија 2024 ):

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 03-Apr-2024 at 18:16
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.088 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.