build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Охрид и Струга
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Охрид и Струга

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 19-Mar-2012 at 13:05
koj degen go narekol proektov menheten i dali saka da ja ponizi inteligencijata na narodot?
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 307
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 19-Mar-2012 at 17:36
Хахаха истото сакав и јас да прашам.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1179
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 31-Mar-2012 at 23:15
Originally posted by ТркалоДоста напредок на објектов, работат околу еден месец, прекинаа пред Нова Година.

Инаку локацијата е кај градскиот пазар, спроти Хотел Монтенегрин, аголот на Туристичка и Абас Емин.
Од спротивната страна


Edited by Тркало - 04-Apr-2012 at 01:24
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2186
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Apr-2012 at 14:51
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2186
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 03-Apr-2012 at 15:03
Inaku proektot se vika

Елитен комплекс „Билјанини Извори“ Охрид


http://mk.adora.com.mk

Edited by Makedonij - 03-Apr-2012 at 15:05
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: New York
Online Status: Offline
Posts: 831
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 04-Apr-2012 at 07:58
Не знам зошто но првата од двете зграи неверојатно ме потсеќа на една од зградите на илинденска во скопје помеѓу МиДа и Гимназијата Орце Николов.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 04-Apr-2012 at 09:03
Originally posted by mirakuliks

Не знам зошто но првата од двете зграи неверојатно ме потсеќа на една од зградите на илинденска во скопје помеѓу МиДа и Гимназијата Орце Николов.


Поради сличната боја на фасадата и хортикултурното уредување на врвот.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1179
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 20-Apr-2012 at 19:15
Еден од најгрдите проекти во Охрид (a постојат многу кандидати), најмногу поради средната 'зграда'.Левата е исто крш на изглед, а десната би поминала добро ако е во друштво на слични објекти.Edited by Тркало - 20-Apr-2012 at 19:17
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1179
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 20-May-2012 at 16:06
Originally posted by Тркало

Originally posted by ТркалоДоста напредок на објектов, работат околу еден месец, прекинаа пред Нова Година.

Инаку локацијата е кај градскиот пазар, спроти Хотел Монтенегрин, аголот на Туристичка и Абас Емин.
Од спротивната страна


Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 01-Jul-2013 at 02:42
Originally posted by Џоле

Од Срѓан Адамовиќ, преземено од ЅЅС. Во Охрид.

Билјанини Извори, т.е дел од Охридски Менхетен?
Ако е тоа, не знам зошто - ама подобро ми изгледа на сликиве, пред некој ден баш ги видов зградиве.
Traveling.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-Aug-2013 at 14:39
Во Охрид, во близина на пазаротЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 30-Nov-2013 at 17:05
Во Охрид (преземено од ЅЅС, од Срѓан Адамовиќ)

За сè има вторпат
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1172
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 30-Nov-2013 at 18:45
АЕК дали си тоа ти ? Big%20smile
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 01-Dec-2013 at 23:46
Originally posted by Dragan

АЕК дали си тоа ти ? Big%20smile

 
   LOL
Edited by Cloverstack - 01-Dec-2013 at 23:47
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 07-May-2014 at 09:17
А во Охрид продолжува окупацијата на нови локации за станбени згради.
Веќе почна да се гради и од страната на СРЦ „Билјанини извори“, во близина на езерото, нели местото на кое владејачката партија ветуваше хотели, затворен базен, па главна автобуска станица и што ти уште не. Ако се гледа од првата зграда, тогаш може слободно да кажеме ова ќе биде „дну дна“:
Стандард, продолжува изградбата на нови станбени згради од спротивната страна, покрај зградата на „Адора“, во моментов има готови уште неколку објекти:Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 07-May-2014 at 09:26
Еве фотографии и од станбените згради што изникнаа на местото на хотел „Парк“ во Охрид. Освен што добија сопствена плажа и поглед кон Канео, објектот за мене е тежок просек:
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 07-May-2014 at 11:45
Штознам, вака од сликиве и не изгледаат лошо.
За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 07-May-2014 at 12:28
Originally posted by Џоле

Штознам, вака од сликиве и не изгледаат лошо.


Да, ама кога ќе ја додадеме информацијата дека ги продаваа по 2.500 евра за метар квадратен и ги нудеа како луксузен комплекс, треба повторно да размислиш
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 754
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 07-May-2014 at 16:00
Цените се диктирани од пазарот, ако може да се продаде по таква цена нивна работа. Инаку и според мене објектот воопшто не изгледа лошо, камо повеќе вакви да се изградеа. Поголемата дилема е дали на таа локација (една од најубавите во Охрид) требаше да има зграда со станови за продажба или елитен хотелски комплекс?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 25-Jun-2014 at 02:21
Некаде во Охрид. Не знам како им се дозволува да градат вакви грдосии.

_MG_4465a by livinganomadlife.wordpress.com, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.