build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кичево,Гостивар,Дебар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кичево,Гостивар,Дебар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 17>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fusion View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 17-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote fusion Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Кичево,Гостивар,Дебар
    Posted: 26-Jul-2011 at 15:36
My Macedonia taa zgradata vo Kicevo ,ako sekoj stan ima po edna kola kade ke parkiraat ?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 26-Jul-2011 at 15:51
fusion има многу простор околу зградата ама е затрупан со лимени продавници за се и сешто,а се слуша низ град дека им стигнало известување од општина да ги кренат бараките,бидејќи сопствениците на дуќаните и становите се бунеле за нив.платиле скапи дуќани,а некој во барака пред нив им го зема и прометот ,и ликот на зградата,паркингот,па и пристапот за возила.ќе видиме што ќе испадне,јас ќе ставам понови слики кога има промена
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 26-Jul-2011 at 16:07
Gjoko istoto pomislev i jas
AMA: Mi rekoa deka ima podzemen parking (neoficialno)

EDIT: Jas ne veruvam deka ima podzemen parking, vidov edna slika i gledam deka ima mesto samo za dukjani.Vo pravo si gjoko...


Edited by my Macedonia - 26-Jul-2011 at 16:09
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 26-Jul-2011 at 16:42
Originally posted by gjoko

fusion има многу простор околу зградата ама е затрупан со лимени продавници за се и сешто,а се слуша низ град дека им стигнало известување од општина да ги кренат бараките,бидејќи сопствениците на дуќаните и становите се бунеле за нив.платиле скапи дуќани,а некој во барака пред нив им го зема и прометот ,и ликот на зградата,паркингот,па и пристапот за возила.ќе видиме што ќе испадне,јас ќе ставам понови слики кога има промена


Gjoko, barakite se naogjaat vo ulicata Boris Kidric, pa taa ulica se prosiruva, neli e mozno da gi ostranat barakite , da go pokrivat toj del i da napravat trotuari vo taa strana?

Inace eve uste edna slika od barakite i zgradata
Edited by my Macedonia - 26-Jul-2011 at 16:43
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 26-Jul-2011 at 17:47
на платото пред зградата има три бараки-една продавница за авто делови,една авто школа и една кафана која сега не работи.оние на самата река Ивани Дол што се гледаат на сликата,мислам ќе се уриваат долните 4 а другите покасно,а каков е планот за тој дел незнам.кога ќе го сретнам градоначалникот ќе го прашам(мора да сум субјективен,го заменив на неговото поранешно работно место)
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 21-Sep-2011 at 18:55
* Кичево

деновиве се одстранија скелињата на новата станбена зграда кај `старо Бакарди`(до Основниот суд) и конечно се покажа фасадата на зградата.не е нешто посебно но со оглед на околината која е толку многу застарена,оваа зграда е права премија.приватна е инвестиција на сопственикот на кабловската телевизија `Кале` од Кичево
сликано со мобилен

Edited by Cloverstack - 21-Sep-2011 at 19:02
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 17-Oct-2011 at 16:10

Previous

Стварно не сфаќам со кој памет дозволуваат и овде да се узурпира земјиште за градење на станбени згради, кога уште низ Скопје има толку слободни ниви за градење на згради... 


Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 30-Oct-2011 at 14:47
Originally posted by gjoko

* Кичево

деновиве се одстранија скелињата на новата станбена зграда кај `старо Бакарди`(до Основниот суд) и конечно се покажа фасадата на зградата.не е нешто посебно но со оглед на околината која е толку многу застарена,оваа зграда е права премија.приватна е инвестиција на сопственикот на кабловската телевизија `Кале` од Кичево
сликано со мобилен


Mozno e kaj starata zgrada da se gradi uste eden kat so stanovi i da se prodavaat, a so tie pari da se renovira starata zgrada barem fasadata i prozorcite...
Inace grdo izgleda sosem nov objekt vo blizina na sosem star objektWallbashPuke
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 30-Oct-2011 at 18:24
станарите од старата зграда и инвеститорот од новата се во кавга,па сега и на суд.тие тврдеа дека местото им припаѓа ним,па имаше протести и барикади против почетокот на градба ,па полиција итн

Edited by gjoko - 30-Oct-2011 at 18:25
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 27-Feb-2012 at 23:20
Станбена зграда во центарот на Кичево   Во Ѓорче Петров 

Edited by N23 - 28-Feb-2012 at 00:43
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 28-Feb-2012 at 22:12
Се гради нова станбена зграда веднаш до новата социална зграда    
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 28-Feb-2012 at 23:58
да,неколку луѓе се вклучени во оваа зграда,таблата со слика од зградата ја сликав со мобилен,ама излезе матна,во прва прилика ќе ја сликам,а ќе се обидам да разговарам со еден од газдите со кого се познавам
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 05-Mar-2012 at 21:14
оваа е зградата што My Macedonia ја постира пред неколку деновиBack to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 21-May-2012 at 20:05
започната е градбата на зградата за потребите на АРМ непосредно до кичевската касарна.сликано е од внатрешна страна на касарната.таа зграда лево на сликата мислам дека е наменета за комерцијална продажба на станови

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 22-Jul-2012 at 21:42
Станбена зграда во кичево
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Sep-2012 at 21:00
во центарот на Кичево,на 15 метри од плоштадот

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 22-Dec-2012 at 21:10
Originally posted by my Macedonia

Станбена зграда во кичево


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 07-Jun-2013 at 22:46
фасадирана станбената зграда во Кичево во близина на ОУ`санде штерјоски`

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 21-Jun-2013 at 15:21
во непосредна близина на кичевската касарна

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 29-Jun-2013 at 17:10
непосредно до џамијата(или теќе е -незнам точно) зад Стопанска банка почна да се гради станбена зграда со засега `непознати спецификации`Edited by gjoko - 29-Jun-2013 at 17:10
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 17>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.