build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кичево,Гостивар,Дебар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кичево,Гостивар,Дебар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 03-Jul-2022 at 08:38
Кичево

https://www.facebook.com/photo?fbid=3235205126756161&set=pcb.3235205380089469
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 07-Jul-2022 at 17:17
Гостивар

...https://www.facebook.com/profile.php?id=100060182417831
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 09-Jul-2022 at 17:05
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 13-Jul-2022 at 17:19
Гостивар

...https://www.facebook.com/photo?fbid=432767342072676&set=pcb.432767445405999
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 21-Jul-2022 at 16:56
„Пелагонија Престиж“ нов урбан станбено-деловен комплекс во ГостиварСо уникатна архитектура, стил и дизајн, на прекрасна локација со површина од 20.150м2, градба која ја одликуваат висок квалитет, најнови технологии и иновации, со запазени сите стандради за безгрижно домување, од самиот почеток се наметнува како нов препознатлив урбан симбол на Гостивар.

Станбено деловниот објект „Пелагонија Престиж“, се наоѓа во центарот на Гостивар, на самиот кеј на реката Вардар, на ул. Новопроектирана бб, односно на агол со Булеварот „Бранко Станоевиќ“ со ориентација кон Кејот на Вардар и булеварот.

Станува збор за современ и комплексен проект со катност (подрум-приземје-6 ката-поткровје со галерија), кој ќе содржи 113 станови:

Во подрумот со 3375 м2 површина има 99 паркинг места.
Во приземјето на 2000 м2 деловен простор со висина од 4.6м и можност за додатна галерија на 50% од површината. На останатите 1375 м2 површина се предвидени уште 23 паркинг места, приодна патека за влезови и шеталиште. Деловниот простор може да се дели по потреба и барања од купувачите.
На секој кат 1-6 има по 15 стана или вкупно 90 стана со површина од 60 – 163 м2.
Поткровјето се дуплекс станови со галерија, 23 стана со површина од 100 – 225 м2.
Површината на вкупниот проект е 20.150 квадратни метри.

Инвеститор на „Пелагонија Престиж“ е Пелагонија АД Гостивар од Гостивар. Изведбата на објектот е со запазување на сите законски прописи од областа на модерната градба, енергетска ефикасност, противпожарна заштита и сообраќајни услови, материјалите кои се користат се од највисок квалитет за што од Пелагонија АД Гостивар воведуваат уште еден новитет, купувачите за својот нов дом во „Пелагонија Престиж“ добиваат и соодветен гарантен рок од 24 месеци.

https://gostivarpress.mk/pelagonija-prestizh-nov-urban-stanbeno-deloven-kompleks-vo-gostivar/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 05-Aug-2022 at 14:54
Нов проект во Дебар

https://www.facebook.com/teknopointbuildings
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 06-Aug-2022 at 12:53
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 06-Aug-2022 at 12:56
Нов проект во Гостивар

-------------------------------------------------
We finally bring to Gostivar the residential building "STAR RESIDENCE", a residential building in an attractive location (near ETC), designed according to the latest world trends in architecture and built with the highest quality building materials ive under the supervision of experts and culminating builders.
Iconic in form, anthropomorphic in appearance, this building is a reference point that shapes the identity of the new residential neighborhood being built near the Kadri Mosque.

https://www.facebook.com/starresidence.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 10-Aug-2022 at 10:29
Originally posted by stef4ohttps://www.facebook.com/teknopointbuildings
https://www.facebook.com/photo/?fbid=496906662436767&set=a.405752494885518
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 13-Aug-2022 at 10:39
Debar-Rajana Towers,патем Дебар добива многу нови згради последниве неколку години,еве почнаа и 10-катници да се градат.https://www.facebook.com/teknopointbuildings
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 14-Aug-2022 at 10:34
Carpe diem
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Online
Posts: 4033
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 24-Aug-2022 at 12:49
КичевоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 25-Aug-2022 at 14:09
Нова станбена зграда во Гостивар.
Во центарот на градот.На улица Сретко Крстескиhttps://www.facebook.com/terraplanpartners
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 10-Sep-2022 at 16:56
Star Residence Gostivar

https://www.facebook.com/photo/?fbid=124547877014740&set=pcb.124548050348056
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 12-Sep-2022 at 17:30
Roni Bau Gostivarhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100083258266334
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 16-Sep-2022 at 17:21
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15951
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 27-Sep-2022 at 17:30
Originally posted by stef4o

Roni Bau Gostivarhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100083258266334


od fbCarpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.