build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Карпош - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 40>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-May-2013 at 14:22
кај гимназијата Георги Димитров

За сè има вторпат
Back to Top
Danndy View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 03-Sep-2010
Online Status: Offline
Posts: 410
  Quote Danndy Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 21-May-2013 at 17:12
Originally posted by Џоле

Овие згради се во близина на Grand Prestige


До мене е, или зградава везе нема со рендеров?
На Тирана ме подсеќа...
Traveling.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 21-May-2013 at 18:08
Originally posted by Danndy

Originally posted by Џоле

Овие згради се во близина на Grand Prestige


До мене е, или зградава везе нема со рендеров?
На Тирана ме подсеќа...


На рендерот боите се далеку подобри. Изгледа застраниле „малку“.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 08-Jun-2013 at 12:46
Карпош, до Симпо

За сè има вторпат
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 20-Jun-2013 at 02:13
Позади комплексот технички факултети уште една парцела е раскопана и е почнато да се гради ,што точно незнам ,но ако можам утре ќе направам една-две слики.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 21-Jun-2013 at 18:41
Пребарував нешто на интернет, и налетав на ова...

Etapa Proekt

Happy to announce our new project: Building in settlement “Taftalidje”

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 16-Jul-2013 at 18:46
Интересна зграда се гради на ул. Ристо Равановски (на аголот меѓу бул. Митрополит Теодосиј Гологанов и Рузвелтова, зад зградата на поранешно Блу кафе).


DSC01036 by george k. 1981, on Flickr


. by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 25-Aug-2013 at 22:49
некаде во Тафталиџе

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 04-Sep-2013 at 21:55
Непосредно до објектот Зипинг во Козле, а на многу мала оддалеченост од постоечките куќи/зградички гледам дека нешто се гради. Некако не ми изгледа регуларно, поради наведената блискост до споменатите објекти.Утре планирам прошетка натаму па може и некоја фотка ќе закачам.

Edited by fichot - 26-Sep-2013 at 12:41
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 05-Sep-2013 at 13:08
Originally posted by fichot

Непосредно до објектот Зипинг во Козле, а на многу мала оддалеченост од постоечките куќи/зградички гледам дека нешто се гради. Некако не ми изгледа регуларно, поради наведената блискост до споменатите објекти. Утре планирам прошетка натаму па може и некоја фотка ќе закачам.


Почнува да збудалува граданачалникот.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-Sep-2013 at 15:46
Марфи рекол:збудалениот неможи да збудали,веќе е збудален
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 27-Sep-2013 at 15:06
зад првата зграда, гледа кон Технолошки факултет (или како и да се вика тој факултет)

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-Oct-2013 at 17:16
Во Карпош, веднаш зад аголот каде што се вкрстуваат Рузвелтова и бул. Митрополит Теодосиј Гологоанов (зад поранешно Блу кафе)За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 15-Oct-2013 at 15:36
кај гимназија Георги ДимитровЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 15-Oct-2013 at 15:37
исто

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 15-Nov-2013 at 13:57
во Тавталиџе, во близина на Grand PrestigeЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 15-Nov-2013 at 13:58
исто
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 15-Nov-2013 at 13:59
Во близина на приватна гимназија Нова. Редок пример за пожарни скали на некоја од новиве станбени згради.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 15-Nov-2013 at 14:02
До Симпо на Партизанска. Многу грдо излезе.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 22-Nov-2013 at 14:37
Карпош, спроти гимназија Георги Димитров


DSC02160 by george k. 1981, on Flickr


DSC02161 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 40>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.159 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.