build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Карпош - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Карпош - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 37383940>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #761 Posted: 19-Jul-2023 at 11:00
К4,за кратко време се изградија доста зградидел се скоро до улицата без шанси за тротоарhttps://www.facebook.com/photo?fbid=3522789298001863&set=pcb.6637397652982227
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #762 Posted: 09-Sep-2023 at 17:12
Rais Residence K4(fb)

Carpe diem
Back to Top
doncho View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 127
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #763 Posted: 09-Sep-2023 at 18:50
Фино искочила оваа фасадната цигла
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #764 Posted: 10-Sep-2023 at 02:13
Originally posted by doncho

Фино искочила оваа фасадната цигла
да да, многу мазна некако
ама шала на страна, треба некогаш да почне да се одговара за лажно претставување на рендери
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #765 Posted: 23-Sep-2023 at 17:23
Originally posted by stef4o

Тафталиџе 2, во близина на Кејот на Вардар, во делот позади ресторан Каскадаhttps://www.pazar3.mk/
https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #766 Posted: 28-Sep-2023 at 13:26
Originally posted by stef4o

Тафталиџе 2, во близина на Кејот на Вардар, во делот позади ресторан Каскада

Зградата се наоѓа во Карпош 4 - Скопје, на улица: Ванчо Мицков бр.55

https://www.facebook.com/profile.php?id=100054537216416
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #767 Posted: 18-Nov-2023 at 13:44
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #768 Posted: 26-Nov-2023 at 15:14
Originally posted by stef4o

К4ЛИ ИНВЕСТМЕНТ започна со изградба на станбена зграда во Карпош 4.
Рок на завршување- Август 2024

https://www.facebook.com/profile.php?id=61553254779253
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #769 Posted: 10-Dec-2023 at 18:33
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #770 Posted: 12-Jan-2024 at 18:55
Тафталиџе 2. Становите се дел од зграда ПР+3+ПК со вкупно 10 станбени единициhttps://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #771 Posted: 20-Jan-2024 at 19:48
К4https://marketplus.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #772 Posted: 01-Feb-2024 at 19:22
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #773 Posted: 08-Mar-2024 at 19:58
K4
Helga Construction

https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #774 Posted: 10-Mar-2024 at 19:22
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #775 Posted: 16-Mar-2024 at 18:23
Ви го претставуваме завршениот и штотуку вселен објект "Ванчо Мицков", во општина Карпош. Објектот е на одлична локација во Карпош веднаш до кејот на реката Вардар.https://www.facebook.com/UrbanBilding
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #776 Posted: 07-Apr-2024 at 18:48
Originally posted by stef4o

Тафталиџе 2, во близина на Кејот на Вардар, во делот позади ресторан Каскадаhttps://www.pazar3.mk/


https://www.facebook.com/photo/?fbid=339076589160614&set=pcb.339076792493927
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #777 Posted: 18-Apr-2024 at 18:27
Зградата се наоѓа во Карпош 4 - Скопје, на улица: Ванчо Мицков бр.55https://www.facebook.com/profile.php?id=100054537216416
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #778 Posted: 18-Apr-2024 at 18:37
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #779 Posted: 09-May-2024 at 18:59
ANCORA е мала семејна зграда која се гради во Тафталиџе 2 во близина на Меѓународното училиште „QSI“. Сместена на многу мирна локација, а сепак близу до булеварот Партизански Одреди
ANCORA претставува семеен објект со 20 станбени единици сместени на 4 ката и поткровје (по 4 стана на еден кат). Становите со одличен распоред се со источна односно западна ориентација од кои 10 двособни станови од 48 m2 и 10 трособни станови од 67 m2.Зградата е во почетна фаза на градба односно во моментот се направени подготовки за поставување на првата плоча.https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20201
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #780 Posted: 28-May-2024 at 18:50
Originally posted by stef4o

Зградата се наоѓа во Карпош 4 - Скопје, на улица: Ванчо Мицков бр.55https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 37383940>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.680 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.