build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Карпош - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 383940
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #781 Posted: 08-Jun-2024 at 14:44
Originally posted by Џоле-уличката што беше асфалтирана пред некој, фактички ги заобиколува двете згради лево:-десно од уличката се урива куќа, веројатно се подготвува терен за некоја нова градба:

Еве рендер од новата градба на местото на срушената куќа

https://www.instagram.com/terraplan.partners/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #782 Posted: 24-Jun-2024 at 18:52
Originally posted by Phiko
https://www.instagram.com/meleemskopje/


Edited by stef4o - 24-Jun-2024 at 18:52
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 383940

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.