build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хиподром и Ченто

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 20-Sep-2015 at 06:36
дали тука или покрај било која поширока улица во градов, исто ти се фаќа.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 20-Sep-2015 at 11:41
А влезов на градот да се потсреди малце не ќе биде лошо, баш на ова место каде што е сликава коловозот е све со крпеници.
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 20-Sep-2015 at 15:46
Originally posted by fichot

дали тука или покрај било која поширока улица во градов, исто ти се фаќа.


Па не би се сложил со тебе. Има голема разлика, со оглед на тоа дека речиси сите тука возат по 100 км/ч и повеќе.

Имам пријателка која живее во Маџари, веднаш по надвозникот што се гледа на сликата, 50 метри од булеварот. Бучавата од возилата е неподнослива, барем за мене, а живеам во најголемата гужва во Капиштец, кај Зебра.

Не знам само кој би купил стан таму, единствено цената за квадрат да е многу ниска, па некој што нема друг избор да се одлучи на такво нешто.
Back to Top
СК View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Feb-2014
Location: СКопје
Online Status: Offline
Posts: 106
  Quote СК Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 21-Sep-2015 at 15:28
ужасна е зградава...
иначе ги видов деновиве зградите на адора во ново лисиче и супер изгледаат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 21-Sep-2015 at 17:17
Originally posted by Teglarot

Originally posted by fichot

дали тука или покрај било која поширока улица во градов, исто ти се фаќа.


Па не би се сложил со тебе. Има голема разлика, со оглед на тоа дека речиси сите тука возат по 100 км/ч и повеќе.

Имам пријателка која живее во Маџари, веднаш по надвозникот што се гледа на сликата, 50 метри од булеварот. Бучавата од возилата е неподнослива, барем за мене, а живеам во најголемата гужва во Капиштец, кај Зебра.

Не знам само кој би купил стан таму, единствено цената за квадрат да е многу ниска, па некој што нема друг избор да се одлучи на такво нешто.Арно де, нијанси се во прашање. Ја сум на Партизанска, и тоа од страна, не директно изложен, па ќе речам дека бучавата е речиси неподнослива.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2663
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 11-Mar-2018 at 00:21
Хиподром 2, веднаш до тренинг центарот на Вардар
20180225_150344 by Ani.build, on Flickr

20180225_150346 by Ani.build, on Flickr

20180225_150349 by Ani.build, on Flickr

20180225_150400 by Ani.build, on Flickr

20180225_150403 by Ani.build, on Flickr
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1691
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 11-Mar-2018 at 10:10
И уште 1-2 се во процес на градба од клучката кај Хиподром ги имам забележано...
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 01-Jul-2018 at 16:21
Зградата на Гранит на влезот во Скопје(нас.Ченто)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 08-Oct-2018 at 19:03
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 16-Feb-2019 at 18:50
Во Хиподром(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 05-Jul-2020 at 10:32
Ченто

http://www.impuls.com.mk/property
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 25-Aug-2020 at 14:43
Зградава на Гранит во Ченто веќе чинам 5-6 години се гради можеби и повеќе едно време стагнираше како карабина а сега се појавил некаков проблем со изведба на пристапен пат од задната страна во маалото(се вели дека е див пат го нема во детален план и слично според реакциите на мештаните).Ова е извадок од видео од вести(негде кон 20мин се збори на темава)

Еве неколку извадоци од зградава

деталниот план зградава на Гранит е лево а десно има во план една огромна зграда со иста катностлинк до видеото
https://www.facebook.com/AlfaTV.mk/videos/297599928003062
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 27-Aug-2020 at 15:42
Зградата на Гранит во Ченто изгледа конечно се завршува веќе се продаваат станови...https://propertyone.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Oct-2020 at 17:50
Зградава на Гранит на влезот во Скопје по долги години веројатно наскоро ќе ја пуштатBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 05-Nov-2020 at 08:18
Во нас.Ченто(20.10.2020г) од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 19-Dec-2020 at 18:52
Мислам дека е во Ченто,не сум сигурен,фотките се од 12.12.2020

https://www.facebook.com/Fasada-NE-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 30-Jan-2021 at 10:32
Хиподром,изградено пред 2 години

https://reklama5.mk/


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 31-Jan-2021 at 13:25
Мислам дека е во Ченто

https://www.facebook.com/Fasada-NE


Edited by stef4o - 20-Apr-2022 at 08:55
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 18-Feb-2021 at 18:13
Чентоhttps://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 15643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 25-Apr-2021 at 14:10
Во нас.Ченто

https://www.facebook.com/groups/145337166272043
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.