build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Ќерамидница и Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ќерамидница и Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #241 Posted: 25-Jul-2023 at 17:05
Originally posted by stef4o

Сара 4 кај Мерцедес

https://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #242 Posted: 23-Aug-2023 at 16:52
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 76
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #243 Posted: 31-Aug-2023 at 14:19
Нова зграда е почната на 2ва брата градители во Маџари, се наоѓа до плацот на кој веќе изградија зграда минатата година.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #244 Posted: 31-Aug-2023 at 17:49
Originally posted by Bridgeburner

Нова зграда е почната на 2ва брата градители во Маџари, се наоѓа до плацот на кој веќе изградија зграда минатата година.Веројатно тука е локацијатаhttps://www.facebook.com/groups/145337166272043
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #245 Posted: 01-Sep-2023 at 17:24
Наскоро почнуваме со изградба на ламелите 3 и 4 покрај реката Вардар во Скопјеhttps://www.facebook.com/trimlum
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 76
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #246 Posted: 08-Sep-2023 at 11:52
Денес поминав низ Благоја Стевковски , има отворено ново градилиште после зградите на Дени интернационал, ја гради М3 плус од Радишани, не успеав да сликнам веќе имаат ископано дупка прилично голема.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #247 Posted: 08-Sep-2023 at 12:20
Originally posted by stef4o

Лутарико кај Мерцедесhttps://www.facebook.com/photo/?fbid=210847018650239&set=pcb.210847505316857
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #248 Posted: 17-Sep-2023 at 17:10
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 76
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #249 Posted: 18-Sep-2023 at 07:41
Невидена грдосија, изгледа како да е градена во почетоците на 90ти
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #250 Posted: 29-Sep-2023 at 17:21
Бетонирање на новата зграда на 2 Брата во Маџари лепенка до претходната

https://www.facebook.com/groups/145337166272043
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #251 Posted: 30-Sep-2023 at 13:32
За зградите спроти Мак Ауто Стар,многу чести поплаки од новите станари за немањето соодветен пристап до зградата и подземните паркинзи
Плус тука треба да никнат уште неколку згради но и тоа било нешто спорноhttps://www.facebook.com/groups/145337166272043/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #252 Posted: 07-Oct-2023 at 17:30


Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #253 Posted: 17-Oct-2023 at 17:12
Новоградбите зад Мак Ауто Стар од лево кон десно Жикол S-Cube зграда 57,зграда 55,Новоградба,Сара 4https://www.facebook.com/photo?fbid=633072408981972&set=pcb.633072695648610
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #254 Posted: 26-Oct-2023 at 17:32
од фб

Prodavaat stanovi koi se vo katastrofalna sostojba vo novogradba vo garazata ima poplava zgrada e karsi salon na Mercedes nema parking nema osvetluvanje luge koi kupuvaat stanovi sami gi dovrsuvaat stavaat klimi i ograda na terasite vnimavajte!!!!!!https://www.facebook.com/photo/?fbid=1001853527744193&set=gm.6832280683519100&idorvanity=1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #255 Posted: 10-Nov-2023 at 18:44
Originally posted by Bridgeburner

Денес поминав низ Благоја Стевковски , има отворено ново градилиште после зградите на Дени интернационал, ја гради М3 плус од Радишани, не успеав да сликнам веќе имаат ископано дупка прилично голема.


МАЏАРИ - ВО БЛИЗИНА НА БЕНЗИСКАТА ДЕНИ
НОВИ СТАНОВИ ВО ФАЗА НА ГРАДБА, ГОТОВИ МАЈ 2025 ТА.
ОБЈЕКТОТ Е СО ВИСИНА П + 3 + ПОТКРОВЈЕhttps://reklama5.mk/AdDetails?ad=4832557
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #256 Posted: 23-Dec-2023 at 09:29
Originally posted by stef4o

Се продаваат станови кај салонот Мерцедес
Новоградба 2023

Веројатно парцела 49 до Лутарико сопственост е на Итал Инвест,не знам дали имаат почнато нешто на теренРендериПочнале со чистење на теренот за нова зграда

https://www.facebook.com/groups/145337166272043/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #257 Posted: 24-Dec-2023 at 18:43
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #258 Posted: 24-Dec-2023 at 19:54
Originally posted by stef4o

Originally posted by Bridgeburner

Денес поминав низ Благоја Стевковски , има отворено ново градилиште после зградите на Дени интернационал, ја гради М3 плус од Радишани, не успеав да сликнам веќе имаат ископано дупка прилично голема.


МАЏАРИ - ВО БЛИЗИНА НА БЕНЗИСКАТА ДЕНИ
НОВИ СТАНОВИ ВО ФАЗА НА ГРАДБА, ГОТОВИ МАЈ 2025 ТА.
ОБЈЕКТОТ Е СО ВИСИНА П + 3 + ПОТКРОВЈЕhttps://reklama5.mk/AdDetails?ad=4832557
https://www.facebook.com/photo?fbid=274113792323561&set=pcb.274113978990209
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #259 Posted: 27-Dec-2023 at 19:48
САРА 4,почнале со ламела 2https://www.facebook.com/sara4mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 19623
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #260 Posted: 09-Jan-2024 at 19:34
Originally posted by stef4o

Се продаваат станови кај салонот Мерцедес
Новоградба 2023

Веројатно парцела 49 до Лутарико сопственост е на Итал Инвест,не знам дали имаат почнато нешто на теренРендери

https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 11121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.