build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Ќерамидница и Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ќерамидница и Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 12131415>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 18-Jan-2024 at 19:57
Сара 4 кај Мерцедес

https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 03-Feb-2024 at 09:07
Локација: нас.Керамидница, Скопје (КП 1117/2, КО Маџари)
Услуга: фаза Карабина и градежно-занатски работи
Инвеститор: НОВОГРАДБА ДОО СКОПЈЕ
Нето изведена површина: 6.863m2
Година на изведба: 2019-2021извадоци од видеото каде се гледаат и зградите на Жикол,Сара4,Лутарико,Мулти ОфисCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 12-Feb-2024 at 15:03
На 09.02.2022 осветување на камен ТЕМЕЛНИК на објект RiverView by Sara4…
Денес во завршна фаза.
Наскоро примопредавање …https://www.facebook.com/sara4mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 16-Feb-2024 at 18:34
Originally posted by stef4o

Добиена дозвола за градбаEdited by stef4o - 16-Feb-2024 at 18:34
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 25-Feb-2024 at 19:19
Originally posted by stef4oМАЏАРИ - ВО БЛИЗИНА НА БЕНЗИСКАТА ДЕНИ
НОВИ СТАНОВИ ВО ФАЗА НА ГРАДБА, ГОТОВИ МАЈ 2025 ТА.
ОБЈЕКТОТ Е СО ВИСИНА П + 3 + ПОТКРОВЈЕhttps://reklama5.mk/AdDetails?ad=4832557
https://www.facebook.com/photo?fbid=312156691852604&set=pcb.274113978990209
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 25-Feb-2024 at 20:44
Како им ја дадоа дозволата волку блиску до улицата не ми е јасно, кога 36 метри ширина има Благоја Стефковски која е планирана да биде булевар од Караџа до пругите во Хиподром.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 568
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 26-Feb-2024 at 00:25
Мене ми се допаѓа како се развива оваа населба, секако дека е пак катастрофа, ама за мк услови е супер. Зградите се океј, блиску до центар, до излез на Скопје, до Вардар, овој ритејл паркот е супер и Лидл ќе биде блиску.
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 26-Feb-2024 at 09:16
Originally posted by FT

Мене ми се допаѓа како се развива оваа населба, секако дека е пак катастрофа, ама за мк услови е супер. Зградите се океј, блиску до центар, до излез на Скопје, до Вардар, овој ритејл паркот е супер и Лидл ќе биде блиску.


Во добар подем е , се согласувам целосно. Долги години сум присутен во овој дел на градот.

Според мене населбата ќе добие многу кога ќе го изградат мостот на последна 5ка. Се изработува проектот за мостот во моментов од проектантско биро во Гази Баба.

Лево од оваа зграда погоре дадени се 2 маркици за П+9+П со што дополнително ќе се оптерети Б.Стефковски која дневно има огромен проток на возила би рекол и од многу булевари во СК повеќе. Во наредните 10 години ќе мора да ја прошират улицата, доста комплексно ќе биде. Го имам гледано проектот како е замислено.

Од тоа што знам најмалку 3-4 згради во овој радиус се следни за градба.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 07-Mar-2024 at 19:56
Маџари,зградата на Два Брата

https://www.facebook.com/groups/145337166272043
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 11-Mar-2024 at 20:04
Се продаваат нови станови во зграда, приземје и пет ката.
Новоградбата е на локација Ул. Индустриска до Мак АУТО Стар (Мерцедес), во близина на Универзитетот ФОН и ГОДИ Тинекс.https://www.facebook.com/probuilding1
Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 11-Mar-2024 at 22:03
Делов имаше шанса да добие стварно океј згради ама испадна крш освен зградите на Мараи од левата страна кај ФОН

Општината не се дрзна да пушти топловодна инсталација за зградиве, ниедна нема греење а топланата е 1км одалечена од зградиве. Улиците се хаос како што и Стевчо опиша, дури нема ни соодветен влез за дел од зградиве поминуваат низ приватен имот и дворови.

Дел од дискутабилни градители кои можеби ова им е прва/втора зграда.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 13-Mar-2024 at 19:25
Originally posted by stef4o

Се продаваат нови станови во зграда, приземје и пет ката.
Новоградбата е на локација Ул. Индустриска до Мак АУТО Стар (Мерцедес), во близина на Универзитетот ФОН и ГОДИ Тинекс.https://www.facebook.com/agencija.chanak/videos/784471293742409
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 16-Mar-2024 at 15:35
Originally posted by stef4o

Наскоро почнуваме со изградба на ламелите 3 и 4 покрај реката Вардар во Скопјеhttps://www.facebook.com/trimlum


Просторот каде треба да се изградат

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 17-Mar-2024 at 17:37
САРА 4,втора ламелаhttps://www.facebook.com/sara4mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 21-Mar-2024 at 08:08
М3 ПЛУС Маџари

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 25-Mar-2024 at 19:12
Originally posted by stef4o

М3 ПЛУС Маџариhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
https://www.facebook.com/pvcstolarijakumplast
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 30-Mar-2024 at 19:15
Carpe diem
Back to Top
Templar7 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Mar-2024
Online Status: Offline
Posts: 6
  Quote Templar7 Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 31-Mar-2024 at 00:36
Оваа жолтава зграда како да е градена пред 50 години. Убедливо најлошо нешто што сум видел во последно време. За пет годни ке биде спремна за надградба и обнова на фасада.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 10-Apr-2024 at 13:46
Originally posted by stef4o

https://www.facebook.com/probuilding1


https://www.facebook.com/probuilding1/videos/1157338925262842

Edited by stef4o - 10-Apr-2024 at 13:46
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 20-Apr-2024 at 18:32
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 12131415>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.270 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.