build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Ќерамидница и Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ќерамидница и Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 15>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 16-Sep-2019 at 08:37
од ЅЅС:
кај Мак Ауто СтарEdited by stef4o - 09-Apr-2022 at 16:49
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 25-Sep-2019 at 16:03
Нова зграда на Жикол во најава во Скопје немам инфо за поточна локација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Oct-2019 at 07:28
Близу Мак Ауто Стар-Гази Бабаfoto-Srdjan Adamovic SSC
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 15-Oct-2019 at 15:17
Некаде во близина на новата зграда на Мак Ауто Стар е отворено ново градилиште каде се издигнува оваа зграда,веројатно е во почетна фаза.Комплексот се нарекува S-Cube бидејќи веќе Жикол градат една 4-катна зграда во истиов дел....
Помалата зграда веќе е затворена карабина еве го рендерот и од нејзеwww.zikol.com


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 17-Nov-2019 at 15:02
Ако не сум грешка ова би требало да е карабината за проектот на Жикол т.н S-Cube кој според локацијата е близу Мак Ауто Стар сепак не сум сигурен фотките се од Инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 30-Nov-2019 at 19:12
Зад зградата на Мак Ауто Стар очигледно има некои градилишта претпоставувам дека се две и дека се на Жикол на едното веќе е издигната карабината на оваа зградаА ископот и армирањето на темелна плоча веројатно е за другиот нивен објект

https://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 15-Jan-2020 at 16:55
Веројатно се работи за овој проект на Жикол,близу Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/GAA-invest
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 23-Apr-2020 at 16:24
Зградата на Жикол кај Премиум Центар

Оваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 24-Apr-2020 at 07:36
Originally posted by ЏолеОваа што е во изградба е всушност на ВардарГрадба, а меѓу нив двете се гледаат темели на другата висококатница на Жикол:Издигнатава карабина е на Новоградба,ова е рендеротhttps://www.novogradba.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 24-Apr-2020 at 09:25


Можеби им ги смешав називите, ништо страшно...

Естетски убедливо едни од најлошите, заглавени во 1980-те години и никако да мрднат.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 24-Apr-2020 at 10:33
Овој дел некако многу ми е несвојствен за изградба на згради,некако ми е индустриски овој дел и поприфатливо би било изведба на деловни објекти нешто налик на Премиум Центар.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 06-May-2020 at 09:16
Во Гази Баба,незнам за што станува збор,претпоставка е дека е некаков станбен објект??https://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15143
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 14-Jun-2020 at 18:04


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Jul-2020 at 10:53
Поглед кон карабината на Новоградба зад Мак Ауто Старhttps://www.facebook.com/groups/787942044967923
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 30-Jul-2020 at 10:07
Ова е некаде во Ќерамидница или?...би требало да е нешто станбено.Незнам дали има некој повеќе инфоhttps://www.facebook.com/EuroBetonMix
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 24-Aug-2020 at 11:09
Знае ли некој карабината во позадина што се гледа за каков објект се работи,нешто станбено?https://www.facebook.com/groups/787942044967923
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 01-Sep-2020 at 10:54
Originally posted by stef4o

Знае ли некој карабината во позадина што се гледа за каков објект се работи,нешто станбено?https://www.facebook.com/groups/787942044967923


Сликано од кејот во нас.Острово,нешто никнува во Керамидница ако може некој да провери во деталниот за тој дел што е предвидено.Некој нов комплекс згради??Back to Top
Progress View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Jul-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Progress Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 29-Sep-2020 at 16:39
Zdravo na site,
Poslednovo vreme gledam stanovi i razgleduvav vo zgradite koi gi gradi Zikol vo Gazi Baba pod prestavnistvoto na Mercedes. Kako sto doznav cenata e 950-1000E + garazno mesto 3000-3500E. Bi ve zamolil ako nekoj ima da spodeli nekoe iskustvo so kvalitetot na gradba, ili bilo kakvo info okolu gradbite i lokacijata na koja se gradi.
Odnapred vi blagodaram!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20205
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 29-Sep-2020 at 17:12
Па искрено локациски ми се доста чудни,тој дел некако ми е повеќе за индустрија и деловни објекти но еве веќе Жикол и Новоградба градат згради а во план чинам се уште неколку.За квалитет да сум искрен незнам не сум имал лично искуство ниту пак некој пријател да живее во нивни згради,би требало да е во рамки на некој просек но сепак нека сподели некој ако има искуство за нивниот квалитет.

Еве ги рендерите од двете згради на Жикол,следниве денови ќе ги префрлам сите материјали од општата во новава нишкаBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 30-Sep-2020 at 00:06
Originally posted by Progress

Zdravo na site,
Poslednovo vreme gledam stanovi i razgleduvav vo zgradite koi gi gradi Zikol vo Gazi Baba pod prestavnistvoto na Mercedes. Kako sto doznav cenata e 950-1000E + garazno mesto 3000-3500E. Bi ve zamolil ako nekoj ima da spodeli nekoe iskustvo so kvalitetot na gradba, ili bilo kakvo info okolu gradbite i lokacijata na koja se gradi.
Odnapred vi blagodaram!


1000 евра квадрат у Гази Баба во околина на патишта,голубарници и кал...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 15>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.387 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.