build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Ќерамидница и Маџари
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ќерамидница и Маџари

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Blaze View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 13-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote Blaze Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 13-Mar-2022 at 20:17
Дали има некој инфо дали ќе се гради тука одма до на Жикол зградата (фактички лепенка на Жикол директ позади Мерцедес)?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 13-Mar-2022 at 21:12
Жикол и Новоградба веќе се изградени лепенка. Жикол помалата е позади, мултиофис е веќе готова (петкатница), Лутарико се до 5ти кат (исто петкатница). Меѓу нив двете има маркица за една петкатница исто.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 14-Mar-2022 at 18:30
Originally posted by Vasilij

Жикол и Новоградба веќе се изградени лепенка. Жикол помалата е позади, мултиофис е веќе готова (петкатница), Лутарико се до 5ти кат (исто петкатница). Меѓу нив двете има маркица за една петкатница исто.


Маркицатамеѓу Лутарико и Мулти Офис е сопственост на

ДРУШТВО ЗА ПРОИЗВОТСТВО, ГРАДЕЖНИШТВО, ТРГОВИЈА И УСЛУГИ ММ ИТАЛ ИНВЕСТ 2020 ДООЕЛ УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕ.

кои моментално градат во нас.Даме Груев Ѓорче Петров

а освен таа имаат уште две маркици отспротива

Edited by stef4o - 14-Mar-2022 at 18:34
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 19-Mar-2022 at 15:28
Мултиофисhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 23-Mar-2022 at 18:13
Жикол,ќе се фасадира јужната страна

https://www.facebook.com/ekoflorMk

Edited by stef4o - 23-Mar-2022 at 18:14
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 31-Mar-2022 at 10:00
29.03.2022

Carpe diem
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1817
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 31-Mar-2022 at 17:04
Ова нов објект, а личи како да е некоја доградувана зграда во Мичурин или Автокоманда.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 18-Apr-2022 at 14:52
Зградата на Лутарико кај Мак Ауто Стар

https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
Aowek View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 45
  Quote Aowek Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 19-Apr-2022 at 22:39
Многу подобро ќе беше да ги поврзете Маџари и Ченто како една нишка во која во моментов се градат околу 15-20 згради наместо Маџари со Ново Село населби кои една со друга врска немаат.
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 20-Apr-2022 at 07:51
Дали ова значи дека нишката Нови згради кај Мерцедес (Мак ауто стар) е преименувана или избришана. Во тој случај мислам дека е  направена грешка бидејќи во моментот се градат 6-7 згради а уште толку се предвидени северно (према тинекс) по ДУП. Мислам дека заслужува да си биде посебна нишка.
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 385
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 20-Apr-2022 at 08:58
I jas mislam deka tribe posebna nishka, dodatno dvete naselbi se na 10km rastojanie po vozdusen pat i pripagaat na dve sosema razlicni celini od gradot.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 20-Apr-2022 at 09:08
Направив промена споени целини ќе бидат Маџари со Ченто а Ново Село беше додадена затоа што се оформува како нова целина пандан на случувањата околу Мак Ауто Стар и по фирми и по цени за м2.
Морав внимателно да префрлам постови за да ја намалиме општата нишка која беше отидена над 220 страни па сега ја сведов на околу 100.
Материјалите од зградите кај Мак Ауто Стар не се избришани туку се префрлени во оваа нишка.
Ново Село ќе оди заедно со Хром како пологична целина.

Edited by stef4o - 20-Apr-2022 at 09:15
Carpe diem
Back to Top
Leo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 02-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Leo Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 20-Apr-2022 at 12:30
CornerResidence1
јас лично прв пат гледам вака поставена електрична инсталација...
https://ibb.co/HV1g0J0
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 24-Apr-2022 at 18:25
Сара4,Мак Ауто Стар-Маџариhttps://www.facebook.com/sara4mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 29-Apr-2022 at 17:11
Мултиофис кај Мерцедес во Маџари,тука повеќето од зградиве ќе бидат за скоро вселиви не знам само колку време ќе чекаат за асфалтен пристап до дел од зградиве и воопшто средување на инфраструктурата која е во очајна состојба.https://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Carpe diem
Back to Top
Aowek View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-Sep-2021
Online Status: Offline
Posts: 45
  Quote Aowek Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 30-Apr-2022 at 09:19
И јас го мислев истово. Зградата која се гледа на позадина на Жикол влезот е хаос поминуваш диво на тротоар до автобуска се спушташ на земјен пат кој поминува низ гето од нелегално населени Роми за на крај да дојдеш до влезот на зградата.

Општината заостанува најмногу од сите,не знам кој би сакал да се насели во прашина.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 30-Apr-2022 at 16:05
Денешни фотки во делот кај Мак Ауто Стар,општиот впечаток за населбава е пред се премногу прашина просто невозможно да се отвори прозор а исто така катастрофална инфраструктура вклучително и самиот бул.Киро Глигоров кој сеуште нема абер од завршување а ништо подобри не се ниту улиците кои водат кон Космос и кон зградиве во делов кај Мерцедес.Ако се чека на општината да го среди овој дел мислам ќе минат децении.
На кривината кај зградите на Новоградба и Лутарико огромни шлепери минуваат буквално под прозор.
Сепак се надевам дека ќе има реакции од станарите кога ќе има поголем процент вселеност и ќе почне поактивно да се работи на инфраструктурен план.

S Cube - Жикол

ЛутарикоСара 4


Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 11-May-2022 at 11:35
Originally posted by stef4o

Објект Мерцедес

https://www.facebook.com/Lutariko-114814264139530
Carpe diem
Back to Top
Blaze View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 13-Mar-2022
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote Blaze Quote  Post ReplyReply #179 Posted: 14-May-2022 at 13:42
За објектот на Sara4 дали знае некој дали има почната продажби и моментални цени?
Back to Top
Vasilij View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 09-Jun-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 280
  Quote Vasilij Quote  Post ReplyReply #180 Posted: 14-May-2022 at 14:02
Има почнато продажба за првата ламела односно првиот влез, со тоа што еден тип веќе е распродаден. Цена мислам дека беше 1100 со тоа што од јули или август ќе била 1150.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.