build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Флорастат
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Флорастат

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 12-Jul-2022 at 12:42
Денешни

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 20-Aug-2022 at 17:06
Наскоро ќе почнат и со проектот во нас.Пролет,денес кога минував поставуваа тараби околу едната зградичка која е веќе иселена и треба да се руши

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 22-Aug-2022 at 12:50
Денешни,едната зграда е целосно ограденадругата сеуште не е иселена веројатно прво ќе одат со ламелата десно па подоцна ќе ја рушат оваа

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 23-Aug-2022 at 16:40
Originally posted by stef4o

Денешни

Едната ламела е завршена со карабина и ѕидарија другата не е почната,денес немаше активности

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 24-Aug-2022 at 11:46
На градилиштето во населба Пролет поставиле инфо табла само со половина од зградата,односно едната ламела која ќе се гради прва

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 29-Aug-2022 at 11:14
Веќе неколку дена со багер кршат дел по дел од гранките од големите дрва што се околу зградата пред да ја срушат
Фотките се денешни


Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 30-Aug-2022 at 12:49
Денес почнаа со рушењеCarpe diem
Back to Top
makedamnsure View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 30-Aug-2022
Online Status: Offline
Posts: 42
  Quote makedamnsure Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 30-Aug-2022 at 14:34
Колку згради ќе срушат дали само таа или и околу неа?
Реално сите згради околу Веро Џамбо се за рушење.

Edited by makedamnsure - 30-Aug-2022 at 14:34
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 30-Aug-2022 at 20:58
Originally posted by makedamnsure

Колку згради ќе срушат дали само таа или и околу неа?
Реално сите згради околу Веро Џамбо се за рушење.


Не,ќе се рушат само овие две зградички каде треба да се гради проектов другите се вцртани во планот како постојни објекти и освен евентуално реновирање фасади тешко дека би се рушеле во догледно време.
Во населба Пролет се предвидени отприлика 10 нови згради од кои најголем број на тревникот спроти зградава што се руши и неколку поред бул.К.Ј.Питу каде има куќи.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 02-Sep-2022 at 11:16
За зградата лево колку што разбрав сеуште немаат добиено согласност од некој од станарите па затоа почнаа со ламелата десно.
Се надевам ќе се комплетира цел проект.

Денешни фотки
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 08-Sep-2022 at 14:42
Поставија уште една инфо табла/рендер за објектот во нас.Пролет наречен Св.Георгиј ,ќе видиме дали баш вака ќе излезе


Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 08-Sep-2022 at 15:37
Претпоставка: обична фасада со црно-бела фарба, бели прозори, подисправени линии и некој чир на поткровје за дуплекси без имотен лист.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 26-Oct-2022 at 12:27
Од објектот кај Универзална

Carpe diem
Back to Top
Tooold View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 84
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 26-Oct-2022 at 16:44
Од антрацидна дограма ни А
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 206
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 27-Oct-2022 at 07:47
Originally posted by Tooold

Од антрацидна дограма ни А


Антрацитна е, само уште ја има заштитната фолија на неа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 07-Nov-2022 at 18:01
Почна набивање шипови кај првата ламела од проектот во нас.Пролет,долго време откако завршија со рушењето немаше никаква активност скоро месец дена но деновиве повторно почнааCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Nov-2022 at 18:18
Originally posted by stef4o

во нас.Пролет

Се работи на набивање шипови,па потоа ќе следи ископ.Би било добро освежување за населбава зградата да биде доследно на реднерите а другите згради да добијат барем нови фасади,бидејќи секако ќе бидат 2 ката пониски од оваа што се гради.

од фб
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 26-Dec-2022 at 14:06
Почнуваат со ископ

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 27-Dec-2022 at 15:35
Објектот кај Универзалнаhttps://www.facebook.com/ProfiBau.Ibercug

Edited by stef4o - 28-Dec-2022 at 08:33
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 09-Jan-2023 at 18:08
Originally posted by stef4o

Од објектот кај Универзалнаhttps://www.facebook.com/photo?fbid=667565875071195&set=pcb.667565918404524
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.105 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.