build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Софтвер

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 25-Oct-2017 at 16:46
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 12-Jul-2018 at 11:11

да имаше засебен подфорум за Софтвер ова ќе одеше во нишка Нацрти и планои ... но овде на Билд ко генерален градежен форум најнапред треба да се појави интерес кај членоите та сетне се зголемуваат подфорумите за да биде што помалку натрупано доколку нема интерес! во спротивно ќе имаше десетина нишки во ваков подфорум во ккој само Омбре ќе си пишует и ќе бидне муабетот егоцентричен наместо друштво центричен ... фала им на админите и за постојното трпение ...

~


https://www.archispace.pl/category/tp/det?_num=16

https://www.the-blueprints.com/vectordrawings/

http://dingler.culture.hu-berlin.de/journal/pj276

http://dviz.co/category/blueprints/

~

димензиите ќе си ги извадите со Adobe DC Pro

https://www.clubic.com/telecharger-fiche431723-acrobat-reader-dc.html


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 916
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 13-Jul-2018 at 12:12

https://www.architectureanddesign.com.au/features/comment/running-facial-recognition-on-buildings-to-unlock

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=936

~

би било убо Микросам да можеа во соработка со ЕТФ да извадеа отсек за оптоелектроника, а ако не друго и вака да ја џаојружеа понудата за цнц, бар сеуште пазарот не е заситен на ова поле, а ако не дриго бар европа ќе можеа да бидат со сличен хендхелд скенер суперконкурентни

~

http://www.promech-eg.com/product?pdt=MetraSCAN3DandHandyPROBE

https://www.creaform3d.com/en/metrology-solutions/coordinate-measuring-machines-handyprobe

https://measurement-solutions.co.uk/portable-metrology/https://3d-scanners.www1.ireviews.com/creaform-handyscan-700-review

Creaform is a business unit of Ametek Ultra Precision Technologies, a division of Ametek Inc., a leading global manufacturer of electronic instruments and electromechanical devices with annual sales of $4 billion.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.