build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 38>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #661 Posted: 14-Jun-2022 at 13:30
Денешни низ Капиштец

на ул.Козара

на истата улица проект Еуфорбиа

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #662 Posted: 21-Jun-2022 at 16:43
Хантерс спроти ЗОИЛ кај Билна Аптека во Центар започнуваат со нов објект,речиси 10 месеци по оградување на парцелата донесена е машина за шипови(од фб)Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #663 Posted: 22-Jun-2022 at 12:41
Originally posted by stef4o

Хантерс спроти ЗОИЛ кај Билна Аптека во Центар започнуваат со нов објект,речиси 10 месеци по оградување на парцелата донесена е машина за шипови(од фб)

Денес минував тука,се сечеа некои дрва околу парцелата а поставена е инфо табла од задната странаCarpe diem
Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 201
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #664 Posted: 22-Jun-2022 at 12:49
Едвај чекам да видам каква бљувотина ќе напрат од овај добар рендер "Хантерс"
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #665 Posted: 02-Jul-2022 at 13:52
Originally posted by stef4o

Нови наративи за градот Скопје

Во декември 2019 Агенцијатa за стопанисување на станбен и деловен простор распиша конкурс за изработка на конкурсна документација за Идеен проект за објект со намена А2-домување во станбени згради, П + 6 + Пк на ГП.04.17, Градска четврт И 04, Даре Џамбаз, Општина Центар, Скопје. Во јуни 2020 распишан е и тендер за негова реализација.Еве еден проект за оваа локација

Објект: Стамбено-деловен објект
Локација: Јужен Булевар, Скопје
Инвеститор: Акционерски Друштво за изградба и стопаисување со станбен и деловен простор од значење за Републиката
Површини:
Станбен простор: 8342m²
Деловен простор: 872m²
Администрација: 1783m²
Подруми и паркинзи: 1438m²
Година: 2018

https://www.smartconcept.mk/проект-11

локацијата

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #666 Posted: 03-Jul-2022 at 08:52
Originally posted by stef4o

Our latest project for residential building in Skopje, Vodno.https://www.facebook.com/helena.mojsic.arch
https://hma.com.mk/mk/residential-building-in-skopje-vodno/
Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1003
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #667 Posted: 03-Jul-2022 at 11:12
Originally posted by stef4o

Во јуни 2020 распишан е и тендер за негова реализација.

Почнале да работат тука?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #668 Posted: 03-Jul-2022 at 16:14
Originally posted by <Fresno>

Originally posted by stef4o

Во јуни 2020 распишан е и тендер за негова реализација.

Почнале да работат тука?


Не,нема никакви активности.Ниту пак најава за почеток.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #669 Posted: 12-Jul-2022 at 17:24
Se naoga na ul. Slavejko Arsov-Vodno za vseluvanje mart 2023 godhttps://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #670 Posted: 15-Jul-2022 at 12:09
Originally posted by stef4o

Веројатно планирано за во Скопје,незнам поточна локација,некој дел со П+3+ПК и лепенка од двете страни

--------------------------------------
TOKYO Building
Summer/Autumn Collection

https://www.facebook.com/photo/?fbid=430335192117931&set=pcb.430336378784479


Овој проект ќе се гради некаде во Дебар Маалоhttps://www.pazar3.mk/oglas/zivealista/stanovi/se-prodava/skopje/centar/novogradba-na-ekskluzivna-lokacija-vo-debar-maalo/4336415
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #671 Posted: 15-Jul-2022 at 16:26
Проект на Helena Mojsic за во Скопје

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008353410736
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #672 Posted: 20-Jul-2022 at 13:04
Почнуваат со ископ

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #673 Posted: 29-Jul-2022 at 11:25
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #674 Posted: 06-Aug-2022 at 15:38
Вчера видов дека објектов лево и куќава десно се оградени, на таблата имаше рендер од некоја зграда на Хантерс. Долго време овие објекти беа напуштени.

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #675 Posted: 06-Aug-2022 at 18:41
Originally posted by stef4o

Наскоро ќе започне со градба станбено деловен објект во Центар, лоциран на Партизанска Улица, веднаш до автобуската станица после Соборна Црква.Чекаа прекин на мораториумот. Ова е проектот за тој дел. Изгледа паралелно ќе ги тераат со оној кај ЗОИЛ.
Carpe diem
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1877
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #676 Posted: 06-Aug-2022 at 19:53
Јас мислев и очекував дека овој ќош некако ќе се оформи комплетно, со една маркица. Ова вака ќе излезе некоја глупост како на Чешма во Кисела Вода што се направи.
Back to Top
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 184
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #677 Posted: 08-Aug-2022 at 18:39
Originally posted by stef4o

[QUOTE=stef4o] Наскоро ќе започне со градба станбено деловен објект во Центар, лоциран на Партизанска Улица, веднаш до автобуската станица после Соборна Црква.

Чекаа прекин на мораториумот. Ова е проектот за тој дел. Изгледа паралелно ќе ги тераат со оној кај ЗОИЛ.


Денешни, изгледа ке се заокружи тој дел, барем спорер рендерот:


Back to Top
Vire View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Aug-2021
Online Status: Offline
Posts: 201
  Quote Vire Quote  Post ReplyReply #678 Posted: 08-Aug-2022 at 19:02
Хантерс се најголемите лажговци и преваранти шо постојат,едино Капитол Инженеринг можи да се рамни со ними,чисто за пример пријатели бараја инфо за зградата на Хантерс до Веро шо е кисела вода,прашале за некоја лимена гајба пред зградата шо била адвокатска канцеларија и овие му рекле немат гајле средено е то,ќе се рушит таја ќе се отвори простор...еве ја лименката уште си стојт хахаха

За рендери вадење им немат рамни,на крај врска ќе си немат зградата со ова што е презентирано,со негативна промена нормално.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #679 Posted: 10-Aug-2022 at 12:02
Originally posted by Phiko

Originally posted by stef4o

[QUOTE=stef4o] Наскоро ќе започне со градба станбено деловен објект во Центар, лоциран на Партизанска Улица, веднаш до автобуската станица после Соборна Црква.

Чекаа прекин на мораториумот. Ова е проектот за тој дел. Изгледа паралелно ќе ги тераат со оној кај ЗОИЛ.


Денешни, изгледа ке се заокружи тој дел, барем спорер рендерот:

Или ќе градат 2 објекти или рендерот претрпел голема измена,некој ако има исечок од планот за овој дел нека постира.

-----------------------------------------------------------------------
Со големо задоволство Ве известуваме дека наскоро ќе започнеме со изградба на нашиот најнов проект - Станбено деловен објект во срцето на градот
Објектот е лоциран на бул. Партизански Одреди во близина на “Соборен храм” со поглед кон самиот булевар.
Објектот содржи приземје, 7ката, поткровје и паркинг простор на две подземни нивоа.https://hanters.com.mk/p/34/stanben-objekt-centar

Carpe diem
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 446
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #680 Posted: 10-Aug-2022 at 13:39
Originally posted by stef4o


Или ќе градат 2 објекти или рендерот претрпел голема измена,некој ако има исечок од планот за овој дел нека постира.


Како што памтам требаше да бидат два објекта, но веројатно во меѓувреме ја имаат откупено и втората парцела, па го прекроиле проектот. Вака е и подобро мислам, само прашање е како сѐ ќе излезе на крај.


Edited by Théoden - 10-Aug-2022 at 13:41
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3233343536 38>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.