build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3132333435 38>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #641 Posted: 29-Nov-2021 at 18:07
Објектот на Мараи во Капштец на ул.Васил Ѓоргов

https://www.facebook.com/Parket-Parket-101736711380885
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #642 Posted: 01-Dec-2021 at 12:44
Изворно од твитер

Отиде куќарката на кебапчилница Дане, а и таа до неа што беше. Веројатно последната куќичка со двор на Ленинова.

---------------
Ова се наоѓа на раскрница меѓу Ленинова и Киро Крстевски Платник и колку што можам да видам според катастар плацот е сопственост на Капитол Инженеринг кои очигледно имаат купено 2 парцели во овој дел бидејќи веќе имаат најавено една тесна кула на ул.Киро Крстевски Платник но мислам дека ова е некој друг проект.

Edited by stef4o - 01-Dec-2021 at 13:09
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #643 Posted: 17-Dec-2021 at 11:43
НОВ ОБЈЕКТ ВО ЦЕНТАР - НАЈАВА И ПРЕДПРОДАЖБА

Компас Недвижности како овластен продавач Ви најавува и Ви нуди ексклузивна продажба на станови од реномиран инвеститор на атрактивна локација во центарот на градот во непосредна близина на амбасадата на Р. Бугарија
Објект П+4+ПКhttps://www.facebook.com/kompasnedviznosti

Незнам каде е поточно ама би требало да е тука негде околу поликлиника Млин Балкан

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #644 Posted: 29-Dec-2021 at 08:36
На Водноhttps://www.vecer.press/водњанци-стравуваат-дека-новите-град/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #645 Posted: 12-Jan-2022 at 07:49
Ова се гради веќе во Капиштец,поточно се фасадира,на ул.Васил Ѓорговhttps://www.facebook.com/pmgconstruction.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #646 Posted: 28-Jan-2022 at 13:55
Денешни фотки низ Центар

Капиштец

ул.Шарски Одредул.Козара

...

Проект Еуфорбиана истата улица малку подолу
Edited by stef4o - 12-Apr-2022 at 16:40
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #647 Posted: 06-Feb-2022 at 14:48
Originally posted by stef4o

Денешни низ Дебар Маало(22.09.2019)https://kabiinvest.com/станбено-деловен-објект-на-ул-христо-с/#jp-carousel-312

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #648 Posted: 26-Feb-2022 at 16:21
На бул. Мајка Тереза (Водњанска)

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #649 Posted: 08-Mar-2022 at 07:52
Проектов некако стагнира,откако е срушена куќата уште во ноември нема некоја промена.
ул.Дане Крапчев бр.8 Центарhttps://www.facebook.com/photo?fbid=308830567922029&set=pcb.308830887921997
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #650 Posted: 08-Mar-2022 at 15:15
И зградава во Парк кај Томче Софка заглави нешто,многу долго време нема никаква активностhttps://www.facebook.com/photo/?fbid=4865775396863906&set=pcb.4865775596863886
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #651 Posted: 17-Mar-2022 at 13:51
Денешни фотки

Во реонот Капиштец

на ул.Васил Ѓоргов

на ул.Козара

..

...

зад ОУ Киро Глигоров

Во делот околу Млечен

ул.Ристо Равановскиул.Багдадска БомингСара 4

Линеа лепенка до Ел ОксидоВо Карпош на ул.Римска...

На РузвелтоваНа ул.Никола Тримпаре во Центар до училиштето Песталоци

На ул.Ленинова,првично мислев дека е нов проект на Капитол инженеринг но по таблава се чини дека е сосем друг објект

Edited by stef4o - 17-Mar-2022 at 14:00
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #652 Posted: 31-Mar-2022 at 17:07
Originally posted by stef4oНа ул.Ленинова,првично мислев дека е нов проект на Капитол инженеринг но по таблава се чини дека е сосем друг објектhttps://www.facebook.com/edil.quartz.7

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #653 Posted: 19-Apr-2022 at 14:19
Нов проект на Глиц во Центар

Локација: ул. Златко Шнајдер бр. 7А ( во строгиот центар на градот, а сепак зад градскиот метеж )
Почеток на градба: Април 2022

https://www.facebook.com/403013510055441/photos/a.403013983388727/1680488432307936/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #654 Posted: 19-Apr-2022 at 14:39
Денешна

Eliten Investment кај Кино Карпош во Дебар Маало имаше некои активности околу ископ

Edited by stef4o - 28-Jun-2022 at 12:32
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #655 Posted: 19-Apr-2022 at 14:44
Денешни низ Капиштец

На Водњанска

На ул.Козара...

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #656 Posted: 19-Apr-2022 at 14:57
Минувајќи по ул.Христо Смирненски приметив ново градилиште до зградата на Кубус,немаше активност ниту рендерсопственост е на ДРУШТВО ЗА ПРОЕКТИРАЊЕ,ИНЖЕНЕРИНГ И ТРГОВИЈА ТИМ-ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ СКОПЈЕ     

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #657 Posted: 04-May-2022 at 12:29
Нов проект на Helena Mojsic за некаде во Центар

https://www.facebook.com/helena.mojsic.arch
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #658 Posted: 10-May-2022 at 12:02
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #659 Posted: 15-May-2022 at 07:56
Our latest project for residential building in Skopje, Vodno.https://www.facebook.com/helena.mojsic.arch
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #660 Posted: 14-Jun-2022 at 13:05
Денешни

на аголот меѓу Ленинова и Киро Крстевски Платник

....

на ул.9-ти Мај изгледа ќе се гради нова зграда на местото на куќа бр.30 која се оградува а најверојатно инвеститор е КолбикоEdited by stef4o - 12-Jul-2022 at 12:27
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3132333435 38>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.195 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.