build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 3435363738>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #701 Posted: 03-Nov-2022 at 12:44


Центар е ова, ул. Максим Горки (вториот дел на улицата, кој продолжува зад Градски ѕид).
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #702 Posted: 03-Nov-2022 at 18:24
Ако не ти е проблем на Maps да ми посочиш за кој дел поконкретно се работи?
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #703 Posted: 03-Nov-2022 at 19:58
Тука некаде

https://www.google.mk/maps/@41.9967474,21.4262153,21z?hl=en
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #704 Posted: 06-Nov-2022 at 15:39
Некој нов проект на Атика за Скопје,но според изгледот и катноста со најголема веројатност во Центар во Дебар Маало или во делот кај Корчагин

https://www.instagram.com/attika_architects/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #705 Posted: 09-Nov-2022 at 12:43
Спроти Холандска амбасадаhttps://www.facebook.com/photo/?fbid=568056591987516&set=a.511252461001263
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #706 Posted: 10-Nov-2022 at 08:36
А2-Домување во станбени згради на ул. Мирче Оровчанец бр.15
Инвеститор - Цветанка Маневска и Урбан - Ситипроект ДООЕЛ - 21.09.2022https://www.facebook.com/ShansaZaCentar
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #707 Posted: 13-Nov-2022 at 15:36
Originally posted by stef4o

Ова веројатно веќе е во градба во Дебар Маало ако некому му е успат нека направи фотки

Инвеститори - Максимум Инвест ДООЕЛ Скопје -

Ставиле темелнаhttps://www.facebook.com/photo?fbid=150188464423087&set=pcb.150188631089737
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14486
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #708 Posted: 13-Nov-2022 at 16:32
На ул. Рузвелтова, не знам дали имаше своја нишка:За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #709 Posted: 13-Nov-2022 at 17:45
Еве уште една фотка од објектов на Рузвелтова,патем немаше своја нишка проектов

https://www.facebook.com/skopjemeleem
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #710 Posted: 15-Nov-2022 at 18:19
Originally posted by stef4o

А2-Домување во станбени згради на ул. Мирче Оровчанец бр.15
Инвеститор - Цветанка Маневска и Урбан - Ситипроект ДООЕЛ - 21.09.2022https://www.facebook.com/ShansaZaCentar
https://www.facebook.com/urbancityproject
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #711 Posted: 18-Nov-2022 at 18:19
Хантерс,Партизанска(од фб)


Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #712 Posted: 22-Nov-2022 at 18:01
Originally posted by stef4o

Дебар Маало на ул.Дане Крапчевhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100075972585761
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #713 Posted: 26-Nov-2022 at 17:59
ул.Максим Горки

https://www.facebook.com/photo?fbid=638435971402292&set=pcb.638436138068942
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #714 Posted: 01-Dec-2022 at 18:02
ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ СМЕЕ ДА ДАВА ДОЗВОЛИ ЗА ГРАДБА НА ВОДНО ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ ПЛАНОТ Е ЗАКОНСКИОпштина Центар од денеска не смее да издава одобренија за градба на Водно и во Капиштец. Уставниот суд донесе времена мерка со која се запираат сите активности на Општина Центар кои се однесуваат на издавање на дозволи за градење врз основа на Деталниот урбанистички план (ДУП) Градска четврт Ј07, донесен од Советот на Општина Центар во 2014. Станува збор за планот со кој се опфатени плацевите на Водно на семејствата Камчеви и на избеганиот експремиер Никола Груевски за кои се води судски процес.

„Оваа времена мерка ќе важи сѐ до донесување на конечна одлука на Судот, бидејќи Уставниот суд веќе одлучи да поведе постапка односно изрази сомнеж за уставноста на постапката за донесување на планот Ј07’, соопшти портпаролката на Уставниот суд Христина Беловска.

Уставниот суд минатиот месец ја прифати иницијативата за разгледување на законитоста на Деталниот урбанистички план за дел од Општина Центар Градска четврт Ј07. Иницијативата до судот е поднесена од граѓанин на Центар во февруари минатата година, а на дневен ред пред уставните судии дојде на последната седница.

Во иницијативата до Судот се вели дека одлуката од Советот на Општина Центар за конкретниот ДУП не била донесена со потребното мнозинство, согласно Законот за локална самоуправа. Наместо со неопходни минимум 12 гласови, седницата на Советот на која се постапувало по оспорената одлука биле присутни 12 членови од вкупно 23 членови на Советот на Општина Центар, при што „за” гласале 11 членови и еден советник бил воздржан.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/opshtina-tsentar-ne-smee-da-dava-dozvoli-za-gradba-na-vodno-dodeka-ustaven-sud-ne-odluchi-dali-planot-e-zakonski/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #715 Posted: 04-Dec-2022 at 15:11
Originally posted by stef4oоваа куќа на ул.Дебарца бр.64 се спрема за рушењеНекој да не има инфо дали е срушена куќава?

Carpe diem
Back to Top
nekoj View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 14-Sep-2016
Online Status: Offline
Posts: 1
  Quote nekoj Quote  Post ReplyReply #716 Posted: 05-Dec-2022 at 13:15
Срушена е, веќе се почнати со ископ.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #717 Posted: 05-Dec-2022 at 13:46
Originally posted by nekoj

Срушена е, веќе се почнати со ископ.


Ти благодарам.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #718 Posted: 05-Dec-2022 at 13:49
Денешни од објектот на Хантерс спроти УЈП/ЗОИЛ,би требало да биде готов до јули 2023


Edited by stef4o - 05-Dec-2022 at 13:50
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #719 Posted: 07-Dec-2022 at 18:59
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 16881
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #720 Posted: 08-Dec-2022 at 15:32
Se prodavaat novi stanovi vo Centar, pozadi Univerzalna Sala, vo blizina na Hotel Glamhttps://www.pazar3.mk
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3435363738>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.