build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 48495051>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #981 Posted: 12-May-2024 at 15:46
Originally posted by stef4o

Tegel ул.8-ми Март

https://www.facebook.com/lineaskopje


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #982 Posted: 13-May-2024 at 18:50
Originally posted by stef4o

Денешни фотки низ Дебар Маало

Новоотворени градилишта во продолжение

Енергомонтинг на ул.20 Октомври бр.42 куќата е срушена,поставена е инфо таблаhttps://reklama5.mk/AdDetails?ad=5024091
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #983 Posted: 14-May-2024 at 18:26
на ул.Ристо Шишков

Инвеститор Бравура ИнвестCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #984 Posted: 14-May-2024 at 18:38
Нов проект на Атика за во Центар

https://www.instagram.com/attika_architects/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #985 Posted: 14-May-2024 at 18:53
спроти јавна соба на улица 50та дивизија
Објектот започнува со градба за 1 месец

https://www.pazar3.mk/oglas/zivealista/stanovi/prodazba/skopje/centar/nov-stan-36-m2-vo-strog-czentar/5322176
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #986 Posted: 15-May-2024 at 18:40
Ново одобрение за зградаПарцелаЛокацијаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #987 Posted: 16-May-2024 at 18:49
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #988 Posted: 18-May-2024 at 15:27
Денешни низ Центар

на ул.Максим ГоркиНиз Дебар Маало

Хантерс на Партизанска

Во близина на кафичот Круг

Ихне

Порта Кругспроти Словенечка амбасада

....

на ул.Христо Смирненски

...

оваа куќа веројатно наскоро ќе се руши...

ул.9 Мај

Центро Резиденс

лепенката

спроти Црногорска амбасадана ул.20 Октомври...

Енергомонтинг

веднаш спроти Статик Груп спремаат терен за новиот проект

Линеа на ул.Никола ТримпареТрго-инжењеринг спроти Грчка амбасада

Edited by stef4o - 18-May-2024 at 15:30
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15132
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #989 Posted: 19-May-2024 at 14:56
Дебар Маало, на ул. Ристо ШишковЗа сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #990 Posted: 21-May-2024 at 18:37
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #991 Posted: 23-May-2024 at 18:24
Ново одобрение за градба на станбена зграда А2 во Дебар МаалоПарцелаКуќата што треба да се рушиЛокација ул.308Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #992 Posted: 25-May-2024 at 17:47
Низ Дебар Маало

Хантерс на Партизанска

Порта Круг...

спроти Црногорска амбасада

ул.20 Октомври моментално една од најхаотичните улички,на делот од уличката што завршува слепо последнава година по падот на мораториумот се отворени 4 нови градилишта

Енергомонтингведнаш спроти нив се отвара градилиште на Статик Групул.Златко Шнајдер проектот на Бонор Инженеринг...

спроти Грчка АмбасадаВо продолжение фотки од куќи кои треба во скоро време да бидат срушени за градба на нови станбени објекти

ул.Пиринска бр.47ул.309 бр.6

ул.Дане Крапчев 10Аул.Христо Смирненски требало да почнат со рушење крајот на април но изгледа има некое одложувањеEdited by stef4o - 25-May-2024 at 17:50
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #993 Posted: 27-May-2024 at 18:40
Ново одобрение за зграда во Дебар Маалопарцелалокација

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #994 Posted: 03-Jun-2024 at 18:52
Ново одобрение за зграда во Дебар Маало на ул.Орце Николов бр.104парцелалокацијаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #995 Posted: 07-Jun-2024 at 19:00
Денешни спроти ЗебраCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #996 Posted: 07-Jun-2024 at 19:09
RS BUILDING in Skopje, Vodno, Macedonia.https://www.facebook.com/profile.php?id=100065252930369
Carpe diem
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 1127
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #997 Posted: 08-Jun-2024 at 08:55
Originally posted by stef4oЗначи на сликиве се 30.6 и 31.2. И 30.6 е на Галик Анче? Јужната страна е отворена или треба лепенка да е со 30.5? Катастрофален ДУП во секој случај.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 550
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #998 Posted: 08-Jun-2024 at 10:20
.Previous

Јужната страна е отворена, ама ќе биде на 6-7 метра од 30.1. Источната е лепенка со 30.6.

Не можам да видам дали делот од 30.1 што допира до 31.2 ќе биде со пасаж или не.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #999 Posted: 14-Jun-2024 at 18:26
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20168
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1000 Posted: 14-Jun-2024 at 19:06
Originally posted by stef4o

НАСКОРО ГРАДБА ВО ЦЕНТАР КАРШИ ЛИМАК ЗГРАДА ПР+3+ПОТ
https://www.facebook.com/photo?fbid=923361112911818&set=pcb.923361469578449


од фб

Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 48495051>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.193 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.