build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 51>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Центар - Скопје
    Posted: 19-Jan-2008 at 19:20
објектот кај подвозникот накај Црниче гледан од страната на Јужен булевар Puke

1

2

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 02-Mar-2008 at 13:47
Позади Кинг Бургер, одма до куќата на Белопета.

1

2

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 15-Nov-2008 at 16:49
Знае ли некој каде е оваа улица Чедомир Миндеровиќ Dunno

1

2

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 15-Nov-2008 at 17:20

Улицата е оваа

41°59'59.12"N  21°25'30.66"E
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 15-Nov-2008 at 17:25
da seka ni treba samo objektot da go najdeme kade se naoga
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Mar-2009 at 17:21
Почнува да се гради кај матично

1

2

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 05-Apr-2009 at 19:44
Ова е на уличката паралелно со Орце Николов позади Руска амбасада.Културно направено спрема мене

На истава оваа уличка го имаме во најава и овој проект

Originally posted by pbanks1

2
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 05-Apr-2009 at 19:46
Во сличен фазон нов објект позади ДНК Код/Стоун дизајн

Дали е ова некоја нова мода или се работи за истиот проектант? Сепак претходниот објект далеку повеќе ми се допаѓа.

1

2


Back to Top
46&2 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2008
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 347
  Quote 46&2 Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 30-Apr-2009 at 22:44
Позади Соборна.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 02-Sep-2009 at 21:26
од денеска

1. објектот до броз кафе е при крај со карабината


2.Незнам дали го имаме евидентирано овој објект, на ќошето кај апчеEdited by alexgizh - 02-Sep-2009 at 21:26
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Nov-2009 at 14:27
Originally posted by pbanks

објектот кај подвозникот накај Црниче гледан од страната на Јужен булевар Puke

1

2Перфектно направен објект.

Сум бил во неколку станови внатре... Ко да не сум во Скопје!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 23-Nov-2009 at 12:01


Хм, не сум бил внатре, веројатно си во право штом вака тврдиш. Но екстериерно зградиве се Puke
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 23-Nov-2009 at 15:29
Ужасно се грди, ама мислам дека со подобар избор на бои барем 50% би изгледале. Ама навистина е за повраќаница шарата.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
gorco View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Google Maps: Regional Expert

Joined: 22-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote gorco Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 25-Nov-2009 at 15:20
Originally posted by pbanksХм, не сум бил внатре, веројатно си во право штом вака тврдиш. Но екстериерно зградиве се Puke


Да идам да сликам, ќе стаам по некоја фотка од левиот жолт дел. ))


Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 26-Jan-2010 at 09:36
Се руши куќата на крајот од ул.Славка Недиќ, таа на ќошот што гледа директно на Партизанска. Најверојатно ќе се прави зграда. Уште оваа и 2-3 куќи и ќе се "покрие" поголемиот дел од Партизанска.

http://maps.google.com/?ie=UTF8&hq=&hnear=Skopje,+Macedonia+&t=h&ll=42.000389,21.415274&spn=0.001339,0.002411&z=19
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Mar-2010 at 12:42
Торус - 1

41°59'27.58"N  21°25'16.14"E
(Водњанска)

1


2

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 28-May-2010 at 19:52

Станбен објект со деловна намена на ул. “Никола Тримпаре” бр.33

17 February, 2010 01:19:00
Големина на фонт: Decrease%20font Enlarge%20font
image

Објектот преставува станбен објект со деловна намена ,лоциран на градежна парцела бр. 4.2.4. со катност од Подрум+Приземје+Галерија+4ката+Поткровје, со габарит со дим.

11,50м /12,00 м  и се наоѓа на ул. “Никола Тримпаре” бр. 33, КО ЦЕНТАР 1, КП 11427, Општина Центар, Скопје.Пристапот до објектот е од улица “Никола Тримпаре” и од ул. “Рајко Жинзифов”. До влезот во објектот  постои пешачка патека- тротоар, пристапна рампа до дворното место–локацијата, каде што се предвидени одреден број паркинг места, како и вертикална комуникација – теретен лифт наменет за спуштање на делот од возилата кои треба да се паркираат на ова локација.

a) Архитектонско урбанистичко обликување

Проектираниот објект со својата содржина е дефиниран како станбен со деловен простор во приземјето и галеријата, и станбени единици различни по структура  и големина  и на катовите и тоа:
• во приземје и галеријата деловен простор со магацини,
• на катовите  и поткровјето се предвидени по две станбени единици
Вкупно се предвидени 10 станбени единици.
• во сутерен се предвидени заеднички простории- подруми како и топлотна подстаница, водоводна потстаница и лифт куќичка и е предвиден паркинг простор за одреден број возила.

До овој паркинг простор се доаѓа преку теретен лифт кој е лоциран на дел од дворното место, затворен и покриен 
Во објектот се предвидени заеднички комуникации- лифт, скали и ходници. Завршетокот на новопроектираниот објект  ќе биде со кос мансарден кров.Во состав на новопроектираниот станбен објект предвидени се следните простории и тоа

Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 04-Aug-2010 at 05:08

Пеце Наумовски сепак ќе гради на Водно?

вторник, 03 август 2010, 17:32

Жители на елитниот дел од населбата Водно се во шок, откако дознале дека поранешниот кошаркар и пратеник Петар Наумовски повторно се обидува да гради на падините на Водно. Соседите на Наумовски побарале објаснување од Министерството за транспорт, чии службеници ја дооформувале парцелата. На средба со министерот Јанакиески, им било кажано дека ќе се гради, но немало да се сече шумата, туку само џбунчиња на падините на Водно. Соседите се вознемирени и исплашени дека поранешниот пратеник со благослов од власта сака да узурпира дел од шумата на Водно.

Наумовски во телефонски разговор за Алфа изјави дека нема намера да гради на спорната парцела, која ја купил во 2002. Тој вели дека парцелата е законски чиста, но до локацијата сè уште не е изграден пристапен пат, од кој зависи и евентуалната инвестиција.

Наумовски е сопственик на неколку атрактивни парцели на Водно, од кои две ги купил во 2002, а една, како на заслужен граѓанин му ја подари Владата, во време кога премиер беше Љубчо Георгиевски.

Градежните активности на фирмата на Наумовски во повеќе наврати предизвикаа контроверзи во јавноста. На една од неговите парцели на Водно, каде се најавуваше изградба на спортски терени, никнаа луксузни станбени згради. Пред неколку месеци, Наумовски на аукција, наддавајќи сам со себе, доби локација во општината Аеродром, каде најави изградба на Аква парк.

http://www.vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=36&egId=6&eventId=25929


Edited by Cloverstack - 04-Aug-2010 at 08:15
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 31-Aug-2010 at 10:44
На Ристо Шишков позади "МСМ" кај парк. 42° 0'9.00"N 21°25'27.15"E
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 07-Oct-2010 at 18:02
Се руши старата куќа до ДНК Код. Функционираше како некоја кафана до скоро. 42° 0'1.91"N 21°24'53.74"E
Edited by lslcrew - 07-Oct-2010 at 18:04
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 51>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.221 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.