build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Центар - Скопје
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Центар - Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1001 Posted: 16-Jun-2024 at 13:51
Хантерс спроти ЗОИЛ









Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1002 Posted: 16-Jun-2024 at 23:37
Грдосија. И некој будала ќе плати за стан тука.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1003 Posted: 17-Jun-2024 at 18:58
Originally posted by stef4o

Низ Дебар Маало

ул.20 Октомври моментално една од најхаотичните улички,на делот од уличката што завршува слепо последнава година по падот на мораториумот се отворени 4 нови градилишта

Статик Груп









Рендери од проектот Grey на Статик Груп,штета што се гради на слепа улица збутана со други згради.











https://www.facebook.com/pages/Grey%20Skopje/792029221144373/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1004 Posted: 18-Jun-2024 at 18:03
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1005 Posted: 18-Jun-2024 at 18:35
од твитер

Статик Груп Дебар Маало



Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1006 Posted: 27-Jun-2024 at 18:14
Originally posted by stef4o

Низ Дебар Маало

ул.Златко Шнајдер проектот на Бонор Инженеринг







Осветување камен темелник!



https://www.facebook.com/photo?fbid=917534940386424&set=pcb.917544077052177
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1007 Posted: 27-Jun-2024 at 18:38
Originally posted by stef4o

Низ Дебар Маало

Во продолжение фотки од куќи кои треба во скоро време да бидат срушени за градба на нови станбени објекти

ул.Пиринска бр.47







https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1008 Posted: 05-Jul-2024 at 14:34
Најава за нов проект во Центар веројатно поред комплексот Дајмонд









https://www.facebook.com/reel/1036951797955673
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1009 Posted: 06-Jul-2024 at 14:33
Денешна обиколка низ Дебар Маало

Хантерс на Партизанска













Порта Круг













Ихне







Кај Кино Карпош(првите 2 фотки се мои третата од нивниот веб)









на ул.Х.Смирненски

ТИМС











САНЦ ја срушиле куќата малку подолу



...

Урбан Ливинг







Центро Резиднес лево





Спроти Црногорска амбасада







Енергомонтинг





Линеа





Наскоро ќе се руши оваа мини зградичка

ул. Рајко Жинзифов бр.44
Инвеститори - ДПТГУ Декон-Ком ДООЕЛ Скопје, ДГ Алтеа Форма ДДОЕЛ Скопје, ДГ Квадрат Плус ДООЕЛ Скопје, Оливера Атанасовска Серафимова, Гордана Атанасовска, Милица Исаевска, ДГТУ Александер Инвестмент ДООЕЛ Скопје







Почнале со рушење на куќа на ул.Дебарца бр.29 за нов проект на Урбан Билдинг







Kaj кафичот Круг-Ново градилиште
















Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1010 Posted: 08-Jul-2024 at 18:06
Неколку денешни низ Д.Маало

Хантерс од задниот дел





Ихне Реалти







Porta Krug од северната страна







Нов Дом Инвест









Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1011 Posted: 12-Jul-2024 at 17:53
Некој нов комплекс во Центар-проект на Атика









https://www.instagram.com/attika_architects/

Edited by stef4o - 12-Jul-2024 at 17:54
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1012 Posted: 14-Jul-2024 at 14:11
Originally posted by stef4o

Денешна обиколка низ Дебар Маало

Kaj кафичот Круг-Ново градилиште







od fb

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1013 Posted: 14-Jul-2024 at 18:07
Originally posted by stef4o

НАСКОРО ГРАДБА ВО ЦЕНТАР КАРШИ ЛИМАК ЗГРАДА ПР+3+ПОТ



https://www.facebook.com/photo?fbid=923361112911818&set=pcb.923361469578449










https://reklama5.mk/AdDetails?ad=5076152
Carpe diem
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1014 Posted: 14-Jul-2024 at 20:49
Две згради од Дебар Маало, на ул. Ристо Шишков



За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 20179
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1015 Posted: 16-Jul-2024 at 18:56
на ул.Железничка во центарот на Скопје





https://www.facebook.com/specijalgradba
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 495051

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.145 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.