build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кисела Вода и Сопиште
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кисела Вода и Сопиште

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 42>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 21-Feb-2014 at 01:48

Урбана мафија, испрани пари и ред други работи. Срам
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 14-Apr-2014 at 11:22
Сопиштефотографија: Dr. Pinczés Sándor
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 12-Jun-2014 at 20:18
Во Црниче

DSC04001 by george k. 1981, on Flickr

DSC04000 by george k. 1981, on Flickr

DSC03998 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 12-Jun-2014 at 20:30
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 11-Sep-2014 at 14:19
Кисела Вода (ми се допаѓа тоа што клима-уредите се затскриени)

DSC05383 by george k. 1981, on Flickr

DSC05384 by george k. 1981, on Flickr

DSC05385 by george k. 1981, on Flickr

DSC05386 by george k. 1981, on Flickr

DSC05387 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 04-Nov-2014 at 17:16
Во населба Пржино...

DSC06131 by george k. 1981, on Flickr

DSC06142 by george k. 1981, on Flickr

DSC06143 by george k. 1981, on Flickr

DSC06144 by george k. 1981, on Flickr

DSC06145 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 04-Nov-2014 at 17:19
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 04-Nov-2014 at 17:26
Во нас. Кисела Вода, Скопје

DSC06165 by george k. 1981, on Flickr

DSC06166 by george k. 1981, on Flickr

Edited by Џоле - 04-Nov-2014 at 17:26
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 04-Nov-2014 at 19:02
скопје-урбана џунгла,а за животните од џунглата ќе го прескокнам делот
Back to Top
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 04-Nov-2014 at 19:49
Море вие од провинција гледате само газовите во Скопје да ви седат. За вас ги градат овие нови станови. Од секое село имате станови во Скопје. И после треба демоним Скопјанец а не Македонец да се попишувате. Ама ајде така па нели со Грците проблем ќе си имате.
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 754
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 04-Nov-2014 at 21:06
ти стварно од дамна ме нервираш со ставот за провинцијата. Прво коментираш, а не размислуваш зошто се работите такви.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 04-Nov-2014 at 21:21
па што да прајме ние `сељаците` од провинција кога имаме дупло поголеми плати од вас скопјаништата-ни останува само да ги трошиме на купување на станови низ скопјето
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 06-Nov-2014 at 15:13
Originally posted by one1

Море вие од провинција гледате само газовите во Скопје да ви седат. За вас ги градат овие нови станови. Од секое село имате станови во Скопје. И после треба демоним Скопјанец а не Македонец да се попишувате. Ама ајде така па нели со Грците проблем ќе си имате.


one1, da im ovozmozese drzavata normalen razvoj na drugite gradovi vo makedonija sigurno nemase site da dojdat vo skopje. ako nekoj imal "sreka" da se rodi nadvor od glavniot grad ne znaci deka treba tamu da go pomine ostatokot od zivotot. idi ti zivej vo nekoe pomalo gratche da te vidam.

isto kako sto site sto mozat da si dozvolat se otselija od makedonija zaradi "kvalitetot" na zivotot tuka, taka i tie od pomalite gradovi sto mozat da si dozvolat doagaat vo skopje vo potraga po podobar zivot.

i taka ke bide se dodeka nekoj ne se pogrizi da poraboti malce i na drudite gradovi, a ne site pari da otidat na 1 km2 vo centarot na skopje.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 06-Nov-2014 at 15:58
Точно е дека Скопје нуди подобри и повеќе можности од другите градови, ама многу луѓе дојдени на студии во СК остануваат во него иако имаат можности и во родниот крај (или непосредна близина во случај да се работи за село).

Пример, гледам забари со југо-источен акцент кои отвориле ординација во Скопје. Во Струмица/Гевгелија/Радовиш не поправаат заби луѓето?

Гледам програмери со охридски акцент кои имаат свои мини-фирми и воглавно работат за странски клиенти. Во Охрид нема ли струја и интернет?

Сигурно има и многу други кои реално може да се снајдат и да работат и живеат во родниот крај, ама ете дали свикнале на Ск, или можностите од типот кина, театри, базени, шопинг и сл. ги натерале да останат... во секој случај не се причините егзистенцијални кај секого.Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1943
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 06-Nov-2014 at 16:11
vidi, site mladi sakaat da ziveat vo pogolem i podinamicen grad, ne znam sto ima tuka cudno. duri i skopje e na nekoj nacin selo, a tek zamisli vo drugite gradovi kako e....
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4190
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 27-Nov-2014 at 01:27
Станбено-деловен објект на "DABAR" во Кисела Вода
dabar.com.mk

Edited by jyvation - 27-Nov-2014 at 01:28
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 27-Nov-2014 at 09:03


DSC06165 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 27-Nov-2014 at 19:44
овие ријат под земја како кртови а не како ``дабар`
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 12-Feb-2015 at 15:54
Кисела Вода

DSC07136 by george k. 1981, on Flickr

DSC07135 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 20-Feb-2015 at 18:26
Во Кисела Вода

За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 21-Feb-2015 at 22:51
Како ли ги смислуваат имињава човече... РОЈАЛ ВАСЕ! ффс.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4190
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 08-Mar-2015 at 00:01
На продажба парцела за станбена зграда во Кисела ВодаОпштина Кисела Вода објави оглас за продажба преку електронско јавно наддавање на градежна парцела за изградба на станбена зграда, со компатибилна класа за деловни и комерцијални намени.

Понудената парцела со површина од 1.079 метри квадратни се наоѓа спроти паркот „Шопен” и на неа може да се подигне објект со бруто развиена површина од 4.945 метри квадратни и максимална висина од 21 метри.
Почетната цена на земјиштето е 4.300 денари за метар квадратен.

Пријавата за учество на електронското јавно наддавање треба да се достави најдоцна до 23 овој месец на интернет адресата www.gradeznozemjiste.mk, а наддавањето е планирано да се одржи на 27 март.

http://www.porta3.mk/na-prodazhba-parcela-za-stanbena-zgrada-vo-kisela-voda/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 42>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.164 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.