build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кисела Вода и Сопиште
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кисела Вода и Сопиште

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 39404142>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #801 Posted: 27-Jan-2024 at 19:08
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #802 Posted: 01-Feb-2024 at 20:12
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

оваа куќа на ул.Виктор Иго бр.22 наскоро ќе се руши,инвеститор Кеша Инженеринг04.01.2024

Деновиве ја срушиле куќата

od fb(31.01.2024)Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #803 Posted: 03-Feb-2024 at 14:11
Денешни

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ТРГОВИЈА И УСЛУГИ БИЛДИНГ ДИЗАЈН ДОО СКОПЈЕ на ул.Балканска,во процес е набивање шипови

Урбан Сити Проект

Комплексот на Мастер Инженерингна бул.Борис Трајковски

Динамик ИнженерингХантерс на ул.Димо Хаџи Димов во завршна фаза

Делукс Хоме

На Јужен БулеварОбиколка на делот спроти Расадник каде почнаа да се градат нови станбени објекти на местото на бившите погони/база на Пелагонија(чинам беа).
Освен Трим Лум и Елена Лука нема други отпочнати градби но има премногу отпад и распаднати напуштени објекти

ова е пристапната улицаОваа парцела е на Хелга Компани

Соседната е на ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ТРГОВИЈА И УСЛУГИ ПЕШЛИК .В ДООЕЛ УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕ

Оваа е сопственост на Трим ЛумКомплексот на Трим Лум Prime Residence

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #804 Posted: 12-Feb-2024 at 14:40
на бул.Борис Трајковски

https://www.facebook.com/reel/752401819855785
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #805 Posted: 12-Feb-2024 at 14:44
Кеша Инженеринг на ул.Виктор Игоhttps://www.facebook.com/ibroprojekt
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #806 Posted: 16-Feb-2024 at 19:06
на улица “Димо Хаџи Димов бр. 105
инвеститор Аксиос 21https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #807 Posted: 24-Feb-2024 at 19:42
Кеша Инженеринг на ул.Виктор Иго(од фб)

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #808 Posted: 28-Feb-2024 at 19:11
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4oНа ул.Балканска,парцелава со години стоеше оградена но денес приметив дека е донесен багер

Сопственост на парцела
ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ТРГОВИЈА И УСЛУГИ БИЛДИНГ ДИЗАЈН ДОО СКОПЈЕ     

Добиена е дозволаДенес се бетонирала темелнаhttps://www.facebook.com/konkrit.ko
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #809 Posted: 02-Mar-2024 at 16:05
Денес

На бул.Борис Трајковски

Ново градилиште на ЛА Тана ИнженерингАБП ПремиумАвангард градба во завршна фаза(до Веро)

Новоградбите на ул.Есениноваза новава зграда на Билдинг дизајн ја затвориле и ул.Балканскана ул.Димо Хаџи Димов(кај Шампионче)

GE HOMEЕВРО ПОРТАЛХантерс,во приземјето ќе се отвора Кипер

Carpe diem
Back to Top
Bridgeburner View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Jan-2023
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 82
  Quote Bridgeburner Quote  Post ReplyReply #810 Posted: 02-Mar-2024 at 23:26
Поголем фуш од Хантерс тешко да има во Скопјево.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 1001
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #811 Posted: 02-Mar-2024 at 23:31
Кисела Вода убрзано прераснува во една од поградите населби во Скопјево.
Ај грда ама и со многу функционални проблеми, на сите овие згради постои само еден булевар во цела општина, инфраструктура нула.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #812 Posted: 05-Mar-2024 at 19:10
Издадено одобрение за нова зграда на раскрсница меѓу бул.Борис Трајовски и ул.Есенинова

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #813 Posted: 12-Mar-2024 at 19:24
Новиот проект на ТримЛум во Кисела Вода - Prime Residence 4 & 5https://www.facebook.com/trimlum
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #814 Posted: 18-Mar-2024 at 20:04
Originally posted by stef4oНовоградбите на ул.Есениноваза новава зграда на Билдинг дизајн ја затвориле и ул.Балканскаhttps://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #815 Posted: 22-Mar-2024 at 19:14
PRIME RESIDENCE 4&5
После голем интерес за Prime 1,2,3 сме горди да ве информираме дека почнуваме со градба на Prime Residence 4&5 во еден од најатракивната локација во градот, Кисела Вода,позади бул.Борис Трајковски,карши Расадник на само 8 мин до Центар.[https://www.facebook.com/profile.php?id=61556939837413

Edited by stef4o - 22-Mar-2024 at 19:15
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #816 Posted: 30-Mar-2024 at 14:27
Денешни

Се отвара ново градилиште на бул.Борис Трајковски(лепенка до зградата на Про Билдинг)

И уште едно на ул.Жил Верн,Спектартермо ја урнале куќата и тука ќе никне нова зграда лепенка до комплексот на Мастер Инеженринг...

Динамик Инеженринг на бул.Борис Трајковски

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #817 Posted: 01-Apr-2024 at 18:39
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4oНовоградбите на ул.Есениноваhttps://www.pazar3.mk/


Нови рендериhttps://reklama5.mk/AdDetails?ad=4985302
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #818 Posted: 01-May-2024 at 13:36
Carpe diem
Back to Top
shkupjan166 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Dec-2020
Online Status: Offline
Posts: 21
  Quote shkupjan166 Quote  Post ReplyReply #819 Posted: 03-May-2024 at 10:07
Edited by shkupjan166 - 04-May-2024 at 18:38
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20182
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #820 Posted: 04-May-2024 at 16:07
Денешни

Урбан Сити Проект

Спектартермо бетонираа темелна за новиот проект на ул.Жил Вернна бул.Борис Трајковски

АБП Премиум

Ла Тана ИнженерингДинамик Инженеринг

Swiss Holidng

Хантерс кај Шампионче

Кеша Инженеринг на ул.Виктор ИгоDelux Home

Магнолија-Билдинг Дизајн

Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 39404142>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.