build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин и Острово - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 26>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 15135
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 06-Apr-2016 at 17:24
Originally posted by stef4o

Улица Симеон Кавракиров-Мичурин.




За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 06-Apr-2016 at 18:28
Штосно
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 07-Apr-2016 at 05:56
Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o

Улица Симеон Кавракиров-Мичурин.






Inace renderot ne dava vistinska slika za zgradata.ke bese mnogu pobrgu gotova ama mnogu vreme izgubija vo temeli. Se nadevam deka ke imaat podzemen parking i deka tamu ke parkiraat inace ke se desi vistinski haos so parkiranjeto u Micurin.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 30-May-2016 at 12:21
Се руши напуштениот објект веднаш до црквата Св.Три Светители во Мичурин.
Да видиме каков голубарник ќе никне?
Back to Top
CenterCityKid View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Aug-2011
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote CenterCityKid Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 30-May-2016 at 14:48
Не ги вреѓај голубарниците
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 30-May-2016 at 20:23
Да се надеваме дека некоја клупа и дрво ќе стават тука. Мини-парк. Ми нема логика зграда да дигаат тука.

Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Се руши напуштениот објект веднаш до црквата Св.Три Светители во Мичурин.
Да видиме каков голубарник ќе никне?

Me interesira kolku kata ke dignat i kakov render ke stavat. Moze ke bide nesto pomoderno.


Edited by ToniB - 30-May-2016 at 20:24
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 30-May-2016 at 22:19
@ToniB mislam deka si preoptimisticki nastroen. Ako e privaten posed SIGURNO ke nikne nesto stambeno.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 31-May-2016 at 05:49
Da. Zemjisteto e privatno. Ocekuvam nekoja sedum katnica.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 02-Jun-2016 at 18:20
Originally posted by ToniB

Да се надеваме дека некоја клупа и дрво ќе стават тука. Мини-парк. Ми нема логика зграда да дигаат тука.

Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Се руши напуштениот објект веднаш до црквата Св.Три Светители во Мичурин.
Да видиме каков голубарник ќе никне?

Me interesira kolku kata ke dignat i kakov render ke stavat. Moze ke bide nesto pomoderno.

Malku mi e cudno. Deneska objektov go ogradia so zicana ograda komplet i ne ostavija nikakov vlez. Izgleda tuka nema nabrgu da pocne nesto da se raboti.
Nitu kukata ne ja srusija neznam zosto??
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 11-Mar-2018 at 12:03


Еве што е предвидено на се изгради на овој простор.Локацијата е во Мичурин Општина Аеродром ул.Петар Ацев



Еве и една од веб-страната на изведувачот





Edited by stef4o - 11-Mar-2018 at 12:09
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 11-Mar-2018 at 13:30
Аман веќе со ова поткровјава!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 20-Mar-2018 at 13:01
Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.




Edited by stef4o - 20-Mar-2018 at 13:30
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 29-Mar-2018 at 13:15
Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.




Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 26-May-2018 at 12:04
Во Мичурин,Општина Аеродром-изградена пред околу 1 година

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 09-Jun-2018 at 18:21
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Игротеката што беше веднаш до Тинексот во населба Острово(Општина Аеродром) се руши најверојатно за издигање на нешто станбено.
Фотката е превземена од фејсбук.




Тука веќе се одвиваат градежни активности-превземено од фб




Бетонирање на темелната плоча,претпоставувам дека се работи за станбен објект,не е истакнат рендер.Фотката е превземена од фб



Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 09-Jun-2018 at 18:24
А дали е според план да се продолжи пешачката патека покрај Вардар во овој дел?
Back to Top
Esti10 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Esti10 Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 15-Jun-2018 at 12:01
За зградата до тинекс во аеродром (острово): Лошата страна на ова место е што има мнооогу цигани. И тие што ќе гледаат кон вардар, ќе гледаат во една од нивните импровизирани населби. Чисто да предупредуам, не е убаво нити да се гледа, нити да се слуша.

Edited by Esti10 - 15-Jun-2018 at 12:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 15-Jun-2018 at 15:18

По се изгледа тука ќе никнат уште најмалку две згради,моментално се работи на локација 2(кај игротеката) само незнам колкава е предвидената висина

Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 15-Jun-2018 at 17:02
Згради покрај Вардар мора да се изградат, и да бидат архитектонски ремек дела. Prime real estate! Ама на крајот ќе никнат некои транзициски седумкатници со поткровје и клима уреди нафрлани било каде.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20190
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 17-Jul-2018 at 14:46
Денес почна уривањето на две куќи во Мичурин-Општина Аеродром за изградба на нов станбен објект.Локацијата е на ул.Петар Ацев бр 7(зад ресторанот Рулет)

Еве рендер и по некоја денешна фотка,







Edited by stef4o - 04-Apr-2022 at 17:29
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 26>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.191 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.