build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин и Острово - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23242526>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 08-Dec-2023 at 18:42
Originally posted by stef4o

Денешни

На ул.Петар Ацев

Рендер/ТаблаИзменети рендери

https://www.facebook.com/photo?fbid=913834880180081&set=pcb.913829886847247
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 13-Dec-2023 at 14:29
МГИ Острово,западната страна.По долго време конечно има повеќе активности-довршување со ѕидаријата и местење ПВЦ

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 23-Dec-2023 at 18:13
Originally posted by stef4o

Originally posted by stef4o

Денешни

На ул.Петар Ацев

Рендер/ТаблаИзменети рендери

https://www.facebook.com/photo?fbid=913834880180081&set=pcb.913829886847247


Уште едни...

https://www.pazar3.mk/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 29-Dec-2023 at 19:58
По краткиот застој во работите се продолжува со ископ

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 06-Jan-2024 at 15:24
Состојбата со последната преостаната зградичка од 1949 во Мичурин која не може да биде урната и да се изгради нова зграда поради планот за пробивањето на ул.Борис Кидричист е случајот и со двете куќи и една помала зградичка на ул.Петар Ацев(означени со жолт круг) кои се наоѓаат на трасата....https://www.facebook.com/photo?fbid=1511735486336821&set=pcb.1511736473003389
Carpe diem
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 926
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 06-Jan-2024 at 17:24
Има план за таму колку што знам, само што основата на планираната зграда не е четириаголник како другите во околина.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 07-Jan-2024 at 16:08
Originally posted by skopskodete

Има план за таму колку што знам, само што основата на планираната зграда не е четириаголник како другите во околина.


Да,но веројатно не им е дозволено да бараат инвеститор.Маркицата во планот е некако скратена но прашање дали некогаш под овие услови би се реализирала.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 27-Jan-2024 at 18:10
МГИ Острово,денешни

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #489 Posted: 28-Jan-2024 at 14:56
ПРЕМИУМ ЛИВИНГ Мичурин
ул.Петар Ацев бр.23

Овие се последно објавени рендери веројатно конечни

Понудата на станови по цена од 1750EUR за м2Во четвртокот се поставуваше темелна плоча

Денешна состојбаCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #490 Posted: 19-Feb-2024 at 15:05
Зградата на МГИ Инвест во ОстровоCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #491 Posted: 05-Mar-2024 at 18:12
Денешни,сеуште се работи на подземните нивоа

Поставиле рендер и понуда на станови

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #492 Posted: 06-Mar-2024 at 20:00
Originally posted by stef4o

Би можело наскоро да се очекува уште едно ново градилиште повторно во близина на комплексот Gradia Home

Поточно куќава е откупена од

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ТРГОВИЈА И УСЛУГИ СГ ДОРИЗ ИНВЕСТ ДОО СКОПЈЕ
ДРУШТВО ЗА ТРГОВИЈА И ГРАДЕЖНИШТВО НЃ-ИНЖИНЕРИНГ ДООЕЛ УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕСпоред планот П+4+ПК


Деновиве добиле одобрение

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #493 Posted: 16-Mar-2024 at 15:11
МГИ Острово

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #494 Posted: 24-Mar-2024 at 15:33
Премиум ЛивингCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #495 Posted: 06-Apr-2024 at 14:56
Денешни-МГИ Инвест-нас.Острово
рок на завршување 10.2024

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #496 Posted: 02-May-2024 at 12:45
Премиум Ливинг МичуринCarpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #497 Posted: 11-May-2024 at 17:15
МГИ Острово без некои поголеми промени,рокот на завршување е поместен за крај на 2024-та

Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #498 Posted: 21-May-2024 at 18:29
Originally posted by stef4oул.Петар Ацев бр.25

Рендери од новиот проект што треба да се гради на оваа локацијаhttps://www.facebook.com/profile.php?id=100057138142926

https://www.facebook.com/smarx.architecture

Edited by stef4o - 21-May-2024 at 18:32
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 20189
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #499 Posted: 01-Jun-2024 at 14:20
Денешни

на ул.Петар Ацев

Премиум Ливинг

АБП Премиум сеуште не почнале со активности

Се оформува ново градилиште на бул.3-та Македонска Бригада до комплексот Gradia Home

Carpe diem
Back to Top
Ane View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 15-Jun-2024
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2
  Quote Ane Quote  Post ReplyReply #500 Posted: 15-Jun-2024 at 13:20
Здраво, АБП Премиум граделе ли досега станбен објект? Како што знам зградата во Мичурин ќе ја граделе со уште двајца други инвеститори.

Edited by Ane - 15-Jun-2024 at 13:23
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23242526>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.168 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.